Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Legion 2. Sezon Onayını Aldı!

Legion diye bir dizi var FX’te, belki duymuşsunuzdur. Fargo’nun yaratıcı ekibinin elinden çıkma, nevi şahsına münhasır, zaman zaman kafa yakabilmesiyle de ünlü bir çizgi roman/X-Men uyarlaması kendisi. En son 8 bölümlük ilk sezonunun 6. bölümü yayınlandı. Son zamanların en yaratıcı, en orijinal, en iyi çizgi roman dizilerinden birisi olduğu da söyleniyor. Ben ise diziyi böyle bir kısıtlamaya sokmak istemiyorum. Legion bana kalırsa şuan devam edenler arasında kategorilere ayırmaksızın en takdir edilesi dizi. Hatta sinema/tv fark etmeksizin uzun zamandır izlediğim en etkileyici iş olma potansiyeline de sahip.

asfasdasda

E işte bütün bunlar üzerine başlıktaki gibi bir haber alınca daha da bir keyifleniyor insan. Evet, Legion şimdiden 2. sezon onayını kaptı. Üstelik çok fazla bekletmeye de niyeti yok. Tarih olarak 2018 verildi.

Bunun sevindirici iki tarafı var. Öncelikle Legion gibi biraz sıra dışı bir yapımın genel seyirciden olumlu geri dönüş alıp, devamı için kanalı teşvik edebilmesi. Bu, “Demek ki bir karşılığı var.” mesajı vermesiyle başka orijinal uyarlamalar konusunda da bize geleceğe yönelik umut veren bir öge. Bir de daha özel bir taraf var. Legion, üzerinde inanılmaz emek harcandığı her halinden belli olan bir dizi. Gerek tek düzelikten uzak çekimleri ve kurgusu, gerekse oldukça akıcı ve yaratıcı yazarlığı bunu belli ediyor zaten. 2018 tarihi ilk düşüncede bana fazlasıyla yakın bir tarih gelmişti bu yüzden. Fakat dizinin başındaki kişilere olan güvenim bu kaygıyı biraz engellememi sağlıyor. “Devam etme kararı alınması da gösteriyor ki hazırlıklar yapıldı, ellerinde de daha anlatacakları hikayeler var.”a yormak istiyorum ben bunu.

Siz ne düşünüyorsunuz? Legion benim iddia ettiğim kadar başarılı mı? 2. sezonda hangi konular işlenebilir?  Ya da daha başlamadınız ama bu yazıdan sonra başlamaya mı karar verdiniz? Başlayın başlayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
JUSTICE LEAGUE: FLASHPOINT PARADOX

Warner kardeşler'in hakkını vermek gerek. İki dakka ara vermiyorlar DC karakterleriyle direct to DVD/Blu-Ray animasyon...

Francis Ford Coppola, Apocalypse Now Oyunu İçin Desteğimizi İstiyor!

40 yıl düşünsem Francis Ford Coppola’nın bir Kickstarter kampanyası başlatacağı aklıma gelmezdi. Coppola’nın American Zoetrope...

Kapat