• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DARK HORSE
  • keyboard_arrow_right Sarah Michelle Gellar’ye Göre Buffy’nin Günümüzdeki Konumu

DİZİ

Sarah Michelle Gellar’ye Göre Buffy’nin Günümüzdeki Konumu

R.ist.T.O. 8 Ocak 2017


Background
share close

Buffy the Vampire Slayer benim “dizi seyircisi” kariyerimde çok önemli bir yer tutuyor. Sıralaması imkansız olacak en sevdiğim diziler sıralamasında kesinlikle ilk 5’imde yer vereceğim Buffy the Vampire Slayer, 1997 ve 2003 yılları arasıda yayımlandı.

Buffy benimle birlikte liseye sonra da üniversiteye gitti(gerçi o pek gidemedi). Birlikte büyüdük sayılır kendisiyle. Hollywood Reporter’a verdiği röportajda Buffy ile ilgili Gellar şöyle konuştu:geekstra_buffy-2

Hayatımın en çelişkili zamanlarını – ergenlikten yetişkinliğe geçiş süreci – Buffy’yi çekerek geçirdim. Bu deneyim ve Buffy bana her gün yeni bir şeyler öğretti.

Buffy bana, olayın mükemmel olmakla ilgili olmadığını, olabileceğinin en iyisi olmak için çaba göstermek olduğunu öğretti. Buffy’nin ne kadar çok çalıştığı gerçeğini her zaman çok sevmişimdir onun süper güçleri klasik süper kahramanlar gibi değildi. Yetenek ve becerilerini sürekli bileylemek durumundaydı. Herkesin uyum sağlamak için elinden gelen her şeyi yaptığı bir yaşta Buffy bize farklı olmanın yalnızca normal olduğunu değil çok güzel bir şey olduğunu öğretti.

Hep diyorum ya remake ve rebootlar diyarında yaşıyoruz diye. Buffy hayranları da reboot/remake/devam dizisi isteyenler ve istemeyenler arasında bölünmüş durumda. Konu ile ilgili Gellar şöyle devam ediyor.

Ben dizinin gençlik döneminin zorluklarını ve korkularını ele alıyor oluşu nedeniyle çok özel bir konuma sahip olduğunu düşünüyorum. Lise ve üniversite ortamında ırkçılık, kimlik, zorbalık, suçluluk, vicdan azabı, ölüm, ilk aşk, kalp kırıklıkları gibi konuları yaratık ve iblisleri gerçek hayatta karşılaştığımız canavarlar için metafor olarak ekrana taşıyorduk. Bu formatın yetişkin bir hayata nasıl aktarılacağını hayal edemiyorum ama eminim yapılabilir. Dünya’yı kurtarmanın yükü her zaman Buffy’nin omuzlarında büyük bir yük olmuştu. Buffy’nin cehennem ağızlarından uzak görkemli bir sahilde hayatını yaşıyor olmasını diliyorum.

Açıkçası Buffy’ye bir süre çizgi roman olarak da devam ettim (şuanda 11. Sezonda ve ben 9’dan sonrasını takip edemedim… Phil Noto ve Jo Chen kapakları çok iyidir). Ara ara, bir iki yılda bir tüm Buffy serisini baştan izliyorum. Joss Whedon dünyasına ilk giriş noktamdı. Fakat Buffy’nin ne bir remake/reboot ne de bir devam dizisi olsun istemiyorum. Buffy’nin tüm sezonlarının 4K Blu-Ray versiyonları çıksa kesinlikle Saygın’a aldırtırım (çünkü benim 4K izleyebileceğim herhangi bir cihazım yok…).geekstra_buffy-1

Hani çıksa da çok nefret kusar çıkmaması için sokaklarda olmayan südyenlerimi yakar mıyım? Yakmam tabii ve büyük ihtimal ne çıkartılarsa izlerim ama orijinaline yaklaşabilecek bir dizinin yapılması imkansız olmasa da pek olası görünmüyor.

İki çocuk sahibi Buffy bir yandan Slayer ordusunu yönetirken Slayer güçlerini yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan 14 yaşındaki kızına göz kulak olmaya çalışması fln… Olabilir aslında ya hem yeni nesil hem de eski ekibi bir araya getirebilecek bir konsept… Pssst Joss abi, call me maybe?

Bu arada ün ve şöhretinin zirvesindeyken Sarah Michelle Gellar Buffy dönemini çok da dile getirmezdi. DVD ve dizi özel bölümlerine pek katılmadı. Ne yalan söyleyeyim bu yüzden kendisine biraz kırgınlık yaşadığımı da nedense itiraf etmek istedim.

Gençler sizin fikriniz nedir? Yeni bir Buffy dizisi ister miydiniz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.