• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right [SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme] Iron Fist

DİZİ

[SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme] Iron Fist

kingis 18 Mart 2017


Background
share close

Netflix dizi sektörü için devrim niteliğinde bir platform. Normal televizyondaki dizileri izleyebilmemizin yanı sıra House of Cards, Narcos, Stranger Things gibi Netflix serilerini izlemeye başladığımız an Netflix’e artık adeta bağlanmıştık.

netflix ile ilgili görsel sonucu

Bu yapımlardan bazıları ise Marvel ile ortak yapımlardandı. Çok iyi iki sezon geçiren Daredevil ve ortalama üstüne çıkan Jessica Jones ve Luke Cage‘den sonra Netflix yeni işi ise Iron Fist idi. An itibari ile 13 bölümü yayınlandı, ancak biz ilk bölümden bahsedelim.

iron fist tv series ile ilgili görsel sonucu

Danny Rand (Finn Jones), kendisinin ölü sanıldığı yıllar sonra New York’a geri döner. Ölü sanılma sebebi ailesi ile yıllar önce geçirdiği uçak kazasıdır. New York’a döndüğünde ise aile şirketinin ailesinin ortağı Meachum’lar tarafından yönetildiğini görür. Konuşmaya çalışır, kimse onun Danny Rand olduğuna inanmaz, inanmak istemez. Ancak Danny ölü sanıldığı yıllarda yaşadığı uzak doğuda dövüş teknikleri ve büyülü/mistik sanatları öğrenmiştir.

Konu çoğu yapımlarda bildiğimiz bir konu. Karakterler daha ilk bölümden daha ilk bölümden rengini belli etse de bizi kötü bir yapımın beklediğini sanmıyorum. Harika aksiyon sekansları ve dövüş kareografileri göreceğimize inanıyorum. Luke Cage ve özellikle Jessica Jones aksine karakterden dolayı Daredevil vari bol yakın dövüşlü iyi çekimler ve iyi bir karakterizasyonla Netflix’in başarılı işlerine bir tane daha ekleyebileceğini düşünüyorum. Marvel Dizi Evreni‘ni takip edenlerin izlemesini kesinlikle, diğer izleyecilerin ise en az bir bölüm şans vermesi kanaatindeyim.

Sezon sonunda ise zaten çizgi romanlardan “kankası” Luke Cage ile tanışıp/takılıp gelecek Netflix dizisi “The Defenders“a bir yol yapılacağını düşünüyorum ve kuvvetle muhtemel yapılacaktır da.

Etiketler: .

Önceki Bölüm

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.