• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right [SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme] Taken

DİZİ

[SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme] Taken

kingis 6 Mart 2017


Background
share close

Taken(Takip) Üçlemesi tarihe sıradan bir aksiyon filmi olarak kazındı, ne hayran bazında ne de eleştirmen bazında ortalama üstü bile değildi. Yani onu pek de özel kılan bir şey yoktu. Sadece Liam Nelson‘ın havalı sesi, ve oyunculuğu vardı.

liam neeson takip ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde sadece ikinci filmin İstanbul’da geçmesi sempatimizi kazanmıştı. Zaten bu pazarlama anlamında çok iyi kullanıldı. Orjinal adı “Taken 2” olan film bizde vizyona “Takip: İstanbul” adıyla girmişti.

Gelelim dizimize, dizi ilk Taken filminin öncesini anlatıyor. Bryan Mills‘in gençliğini yani. İlk bölümde eski ordu mensubu Mills ona “saldıran” terörist grubundan tek başına öç alıyor. Devlet de tabii ki Mills’i gözlemekte.

İlk bölümün spoilersız halindende anlayacağımız gibi dizi klişe. Hikaye çok sıradan, oyunculuklara da şahsen çok ısınamadım. Sıradan bir aksiyon filmi için sıradan bir prequel dizi.

taken tv series ile ilgili görsel sonucu

Ancak yine de ilk bölümü izlemenizi ve ilk bölümü izledikten sonra devam etmek veya etmeme kararı vermenizi öneriyorum. Aynı zamanda bu aralar aksiyon dizisi arayanlara ve Taken serisini sevenlere öneririm.

Yazı: Can Öztaş

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.