Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme]Powerless

Süperkahraman filmleri ve dizileri 2008’lerden beri her geçen gün artıyor. Sinemada Marvel bir sinematik evren kurdu, DC yeni yeni kurmaya başladı; dizilerde kaliteli işler var, CW dizileri var… Bugünkü konumuz ise bir sit-com, farklı bir “süperkahraman” dizisi Powerless.

Powerless ile ilgili görsel sonucu

2 Şubatta yayına giren Powerless’ın başrolünde Vanessa Hudgens var. Konuya gelecek olursak aslında süper güçlü iyilerin, kötülerin evreninde güçsüz, sıradan insanları anlatıyor. Aslında ciddi olarak işlenebilecek bir konu. Ancak dizi bir sit-com. Bu düşündüğümüz kadar kötü değil. Dizi kendini izletebiliyor, izlettirebiliyor.

Powerless ile ilgili görsel sonucu

Ana karakterimiz Emily, sıradan insanların süperkahraman-kötü savaşından aldığı hasarı azaltmaya çalışan bir firma olan Wayne Güvenlik’te çalışmaya başlıyor. Bu şirkettin yöneticisi ise Bruce Wayne’in kuzeni Van Wayne. Detayları olarak karakterlere girmeyeceğim ama Van Wayne tabii ki Bruce Wayne’in egosu altında ezilmiş bir patron.

Emily’nin yeni işinde çalıştığı insanlarla etkileşimini görüyoruz. Keyifli diyaloglar çıkabiliyor ve DC evrenine yapılan atıflar oldukça fazla. Hatta dizinin belki de kendini en büyük izletebilme sebebi bu. Sit-com sevmeyen biriyseniz veya çok sit-com izlemiş ve sıradan şeyler istemeyen birisiyseniz bu diziyi izlettirecek yegane şey verilen referanslar.

Dizinin introsu da cidden diziyi hoş kılan şeylerden.

Powerless şuan 1 sezon onayı almış durumda ve 3-4 bölümü çıkmış durumda. Bence öyle hafta hafta izlenmese de biriktirilip sezon sonunda izlenebilecek bir yapım.

Yazı: Can Öztaş


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni Suicide Squad Posteri

Warner Bros. Suicide Squad filmi için cıvıl cıvıl bir poster paylaştı ve sanırım karakter posterlerinin...

2015 Altın Küre Ödül Töreni!

Biliyorum baya geçkaldım ama Türkiye saatiyle sabah 03:00'de Tina Fey ve Amy Poehler tarafından sunulacak olan...

Kapat