• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right The CW Televizyon Kanalı ile Hayatımıza Giren 5 Unutulmaz Dizi

DİZİ

The CW Televizyon Kanalı ile Hayatımıza Giren 5 Unutulmaz Dizi

ExOblivione 24 Ocak 2017


Background
share close

Selam gençler! Patreon sayfamızın hayata geçmesi ile Geekstra olarak bize destek çıkan siz takipçilerimize karşı sorumluluklarımız da artmaya başlıyor. Bu nedenle podcastler konusunda daha aktif hale gelirken, Geekstra.com’u da boşlamadan güncel haberler ve yazılarla devam ettireceğiz.

Patreon mu o da ne? diyenleri şuraya, bize destek olarak adınızı Geekstra.com/Destekçilerimiz sayfasına yazdırmak ve özel ödüllere ulaşmak isteyenleri www.patreon.com/geekstra sayfasına bekliyoruz.

Bu kadar reklam yeter, konumuza dönelim.

CW-logo

CW özellikle Smallville, Arrow, Flash ve Supernatural gibi dizileri yakından takip etmiş ve eden dizi severlerin aklına kazınmış, kendini belli bir oranda ıspatlamış bir Amerikan network kanalı. Ve CW kuruluşunun 10.yılını kutluyor!

Biz de CW’nun 10.yılında sizlerle bu televizyon network kanalından çıkan ve hayatımıza geri dönüşü mümkün olmayan şekilde giren 5 unutulmaz diziyi paylaşalım istedik.

1.Smallville

smallville1

Teknik olarak öncesinde The WB dizisiyken kanal isim değişikliği ile CW olunca bir CW dizisi olarak ömrünü sürdürmüştür. Yine de böyle bir listede birinci sırada Smallville’e yer vermeseydik olmazdı.  Ömrümü verdim bu diziye ve yine de Süpermen’i bir türlü uçurmadılar. Son sezonun son bölümünde uçmuş diyorlar, artık son 2 sezonu kala dayanamayıp bıraktığım için göremedim.

Tüm eksiklerine rağmen özellikle ilk 4 sezonu ile Smallville televizyon super kahraman/gençlik dizisi dalında adını yazdırmıştır. Süpermen’in lise çağlarını, Kent ailesi ve Lex Luthor ile olan bağlarını ve dahasını işleyen bu 10 sezonluk dizi özellikle bence şimdiye kadar ki en iyi Clark Kent/Lex Luthor ilişkisini ve Michael Rosenbaum’un unutulmaz performansı ile en iyi Lex Luthor’ı ekrana taşımayı başarmış yegane yapımdır. Sadece Lex Luthor da değil, Lex’in babası (John Glover bir harikadır) ile olan çatışmaları ve çekişmelerini izlemek gerçekten ayrı keyifti.

lexlionelluthor

Clark’ın ailesi, arkadaşları ve Smallville’de sürekli ortaya çıkan sorunlarla baş etmesini, karakterin geleceğini bilen seyirci kitlesine verilen küçük küçük fan servis ipuçları ile besleyerek anlatılması diziyi ayrı güzel kılıyordu. Uzun soluklu yayını ile yapımcılara süper kahraman temasının televizyonda iş yapabileceğini de kanıtlaması önemlidir. Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yapımcılığı üstlenilmiş olan Smallville, 10 sezonluk yayın süresinde izleyenlere Green Arrow’dan Doomsday’e zengin bir karakter portfolyosu sunmuştur.

SM-ecard-JAckles_400

Bu arada Jensen Ackles’ın Supernatural’dan önce Smallville’de oynadığını biliyor muydunuz? 🙂

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.