• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Alicia Vikander’lı Tomb Raider Filminden İlk Resmi Görüntüler

FİLM

Alicia Vikander’lı Tomb Raider Filminden İlk Resmi Görüntüler

R.ist.T.O. 30 Mart 2017


Background
share close

Tomb Raider’ın 2013 yapımı reboot oyununu ne kadar sevdiğimi daha önce söylemiş miydim (Saygın’ın “Evet söyledin! Yeter artık!” dediğini duyar gibiyim:) )? Peki Alicia Vikander’ın Lara Croft rolüne ne kadar yakıştığını söyledim mi? (evet, defalarca…)

Alicia Vikander’ın Lara Croft’u canlandıracağı Tomb Raider’ın reboot filminden gelen ilk görüntüleri gördüğünüzde eminim siz de benim gibi düşüneceksiniz. Hele hele yeni reboot oyunlarını oynadıysanız, yaratılan atmosferin, dünyanın ve karakterizasyonun izlerini bu karelerdeki yansımasını görüyor, hissediyorsunuzdur.

Görsellerle birlikte filmin sinopsisi de duyruldu.

“Babasının kayboluşunudan 7 yıl sonra 21 yaşındaki Lara, ailesinin uluslararası şirketinin başına geçmek yerine bir yandan üniversite eğitimine devam ederken diğer yandan da bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Babasının kayboluşunu bir türlü aklından çıkartamayan Lara, bu trajik gizemi araştırmak üzere babasının son göründüğü yere, Japonya kıyılarında bir tarihi mezara yolculuk eder. İşler birden bire çok tehlikeli bir hal alır. Yalnızca zekası, kendine inancı ve yıldırılamaz ruhuyla karşısına çıkan zorluklarla mücadele ederek bilinmeyene doğru yol almalıdır. Eğer hayatta kalmayı başarabilirse Lara Croft Tomb Raider ünvanı ile yenide doğacaktır.”

Filmin her anlamıyla 2013 reboot oyunundan esinlenilerek çekildiği bariz ve bence bu iyi bir şey. “Yeni” her zaman iyi olmayabiliyor ve Lara Croft gibi hali hazırda hayran kitlesine sahip, oturmuş bir kimliği olan karakterlerin mümkün olduğu kadar izleyicinin kanıksadığı şekliyle verilmesi gerekir. Zira izleyicinin aklındaki imajı olumlu bir yönde dönüştürecek bir “yorum” yapmak çok zordur.

Hikaye olarak da oyunun temel yapısını olduğu gibi kullanacağa benzeyen filmin “oyunun aynısı” olma konusunda bir çekimserliğinin olmaması da hoşuma gitti. Bu, yapımcıların “zaten sağlam bir hikaye uyarlıyoruz, bozmaya gerek yok” diyebilecek kadar ellerindeki malzemeye güvendiği ve gereksiz yorumlamalar yerine işin özüne odaklanabilecekleri anlamına geliyor (bence).

Roar Uthaug tarafından yönetilen Tomb Raider filmi 16 Mart 2018’de vizyona girecek ve oyuncu kadrosunda Alicia Vikander, Daniel Wu, Dominic West, Walton Goggins, gibi isimler bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.