• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Dolph Lundgren Aquaman Kadrosunda!

FİLM

Dolph Lundgren Aquaman Kadrosunda!

David 13 Nisan 2017


Background
share close

The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre Dolph Lundren Aquaman filminde Kral Nereus karakterini canlandıracak. Slyvester Stallone’un Guardians of the Galaxy 2 filminde rol alacağının açıklanmasının ardından başka bir eski aksiyon yıldızını bir çizgi roman uyarlamasında izleyeceğimizi bilmek, benim gibi 80’ler ve 90’lar aksiyon sinemasını sevenler için oldukça güzel bir gelişme. Aslına bakarsanız ben stüdyoların bu  hamleleri filmlerinde ikonik bir isimlere yer vermenin dışında, biraz da çizgi roman uyarlamalarına ilgi duymayan ancak aksiyon sineması seven kitleyi yakalamak için yaptığını düşünüyorum.

Kral Nereus rolü Dolph Lungdren’ın rol aldığı ilk çizgi roman uyarlaması olmayacak. Kendisi daha önce The Punisher filminde Frank Castle ve Masters of the Universe filminde He-Man karakterini canlandırmıştı. Asıl şöhretini ise aksiyon filmlerine borçlu olan İsveçli aktör The Expandables ve  Universal Soldier serilerinde rol almıştı. En bilinen rolü ise elbettteki Rocky IV filminde canlandırdığı Ivan Drago karakteri.

a220

Aquman filminde canlandıracağı Kral Nereus karakteri ise Geoff Johns, Paul Pelletier yaratılmış ve ilk olarak  2013 yılının nisan ayında çıkan  Aquaman #19’da kendine yer bulmuş. Aslen Yunan Mitolojisi’ndeki aynı isimli tanrıdan esinlenen Nereus karakteri , ayrı bir grup Atlantisli’nin yaşadığı, çizgi romanlarda eski adıyla Su Boyutu, yeni adıyla Xebel olarak bilinen ve DC evreninde Bermuda Şeytan Üçgeni’nde bulunan yerin kralı.

James Wan tarafından yönetilen Aquaman, 21 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek. Şu ana kadar yapılan çizgi roman filmleri arasında en iyi oyuncu kadrolarından birine sahip olan filmde, Jason Momoa, Nicole Kidman, Amber Heard, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, Yahya Abdul-Mateen II, Willem Dafoe, gibi isimler rol alıyor. Filmin senaryosunda ise Will Beall, Kurt Johnstad, David Leslie Johnson’ın imzası bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.