• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Edgar Wright’ın Yeni Filmi Baby Driver’dan Fragman Geldi!

FİLM

Edgar Wright’ın Yeni Filmi Baby Driver’dan Fragman Geldi!

ExOblivione 13 Mart 2017


Background
share close

Selam gençler!

Bazı dönemler oluyor, fragman üstüne fragman yağıyor. Hele ki bu fragmanlar merakla beklediğiniz filmlere ait ise insanın içi böyle kıpır kıpır oluveriyor.

Edgar Wright Ant-Man filminin yönetmenlik koltuğundan ayrıldığında oldukça üzülmüştük. Zira üzerinde belli bir süre çalıştıktan sonra bir anda projeden ayrılması film için endişelenmemize neden olmuştu. Neyse ki Marvel Ant-Man filmini felaket olmaktan kurtardı. Peki Edgar Wright sonra ne yaptı?

2017’de çıkacak Sony filmleri arasında Baby Driver adında bir film görünce hızla geçmiştim. Sonradan bu filmin Edgar Wright tarafından yazıldığını ve yönetildiğini öğrendim. Filme karşı ilgim artmış olsa da, konu olarak çok klişe bir hikaye söz konusuydu. Bir suç çetesi için şoförlük yapan genç bir adamın, aradığı aşkı bulup suç işlerinden ayrılmaya çalışırken başına gelenleri işliyordu. Yani Edgar Wright’ın böyle bir hikaye ile ne işi olabilirdi ki?

Dur bakalım fragman gelince tekrar bakarız deyip geçmiştim.

babydriver-logo

Eh beklediğim fragman geldi. Ve…Edgar abi şaşırtmadı. Baby Driver hızlı, enerjik, müzik ve adrenalin dolu araba kovalama sahnelerinin bir arada sunulduğu, oyuncu kadrosu ile ışıldayan esaslı bir seyir olacak gibi. Shaun of the Dead, Hot Fuzz, Scott Pilgrim vs The World gibi klasikleri bize sağlayan Edgar Wright yine etkileyici bir filme imza atacak gibi görünüyor.

Filmde müzik kullanımın yeri büyük, zira Ansel Elgort tarafından canlandırılan Baby karakteri tinnitus (ortamda herhangi bir ses yokken hasta tarafından bir kulakta veya bazen her iki kulakta duyulan bir ses) adı verilen bir işitme rahatsızlığına sahip ve filmdeki aksiyon sahnelerinin kareografileri bu rahatsızlığı bastırmak için karakterin sürekli olarak dinlediği şarkılara göre düzenlenmiş.

babydriver2-619-386
Baby rolünde Ansel Elgort’u izleyeceğiz.

Anlayacağınız filmin oldukça renkli ve eğlenceli bir parça listesi olacak.

Filmde bizleri Jamie Foxx, Lily James, Kevin Spacey ve Jon Hamm’den oluşan zengin bir oyuncu kadrosu bekliyor.

Soldan sağa doğru: Baby (ANSEL ELGORT), Bats (JAMIE FOXX), Darling (EIZA GONZALEZ) ve Buddy (JON HAMM)

Konusu ise kısaca şöyle:

Yetenekli ve genç şoför (Ansel Elgort) işinde en iyisi olabilmek için kendi kişisel şarkı listesindeki parçalara güvenmektedir. Bir suç patronu (Kevin Spacey) için çalışmaya zorlandığı soygun işi başarısız olunca hayatını, aşkını ve özgürlüğünü kurtarmak zorunda kalacaktır. 

Edgar Wright’ın yazıp yönettiği Baby Driver filmi ülkemizde 25 Ağustos’ta vizyona girecek.

İşte filmin aksiyon dolu fragmanı! Hadin izleyin!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.