• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Deadpool 2’nin Yönetmeninden Charlize Theron’lu Grafik Roman Uyarlaması: Atomic Blonde

ÇİZGİ ROMAN

[Fragman] Deadpool 2’nin Yönetmeninden Charlize Theron’lu Grafik Roman Uyarlaması: Atomic Blonde

unratedlogician 15 Mart 2017


share close

John Wick ne güzel filmdi ya, değil mi? Kendisini sakınmayan aksiyonu, Keanu Reeves’i, noir-grafik roman havası vs. derken zamanında baya bir coşmuştuk. İşte o filmin bize kazandırdığı iki yönetmenden birisi, Chad Stahelski, gitti ilkini çoğu yönden aratmayan John Wick: Chapter 2’yu çekti. Kameranın arkasındaki diğer isim David Leitch ise bu sırada Deadpool 2’nin yönetmen koltuğuna oturdu. Fakat David Leitch bu zaman aralığında boş durmamış ve kendisini çizgi/grafik roman uyarlamaları dünyasına Deadpool’dan önce sokmuş, filmi çekmiş ve hatta fragmanı bile çıkmış anlaşılan.

Film,  John Wick vari bir atmosfere Charlize Theron eklemesi yapılmış hissiyatı uyandırıyor insanda, ki buna kimsenin itirazı olmaz diye düşünüyorum. İlk bakışta, sahneleri Keanu Reeves keskinliğinde gözükmese de Charlize Theron’un aksiyona yatkınlığını Mad Max’de Furiosa ile gösterdiğini, bu rolde de sırıtmayacağını düşünüyorum. Açıkçası, görevini yerine getirip heyecanlandırmayı başarabildi fragman benim açımdan. Siz ne düşünüyorsunuz?

Antony Johnston’ın 2013 yılında yazdığı “The Coldest City” grafik romanından uyarlanan Atomic Blonde, soğuk savaş dönemi Berlin’inde eski bir MI6 gizli ajanının yaptığı cinayet soruşturmasını ve ardındaki gizemleri konu alıyor. 2017 yazında vizyona girecek film, baş rolündeki Charlize Theron’un yanı sıra James McAvoy(X-Men), Sofia Boutella(Kingsman Secret Servis), John Goodman, Toby Jones gibi isimlerle oldukça zengin bir oyuncu kadrosuna da sahip.

Etiketler: .

Yazar

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.