• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Netflix’in The Discovery Filminde İntihar Çılgınlığı

FİLM

[Fragman] Netflix’in The Discovery Filminde İntihar Çılgınlığı

R.ist.T.O. 24 Şubat 2017


Background
share close

Eğer ölümden sonra yeni bir yaşam olduğu %100 garanti olsaydı ne yapardınız?

Netflix’in yeni gerilim filmi The Discovery bu sorunun cevabını araştırıyor. Film, ölümden sonra yeni bir yaşam düzleminin olduğunun bilimsel olarak %100 kanıtlandığı bir gerçeklikte geçiyor. Bu keşfin sonrasında milyona varan kişi intihar yoluyla yeni hayatlarına adım atıyor…

İnsanlığın varlığından beri yaşama dair sorduğu ve göreceli mutlaklıklar içerisinde sayısız cevapların ortaya atılmasına neden olan “ölümden sorna ne var?” sorusunu siz de en az bir defa kendinize sormuşsunuzdur.geekstra_the discovery (2)Son dönemlerde benzer bir temayı işleyen bir başka Netflix yapımı olan The OA’i izlediğimden beri eskisine nazaran daha sık üstüne düşündüğüm konulardan biri haline gelen “ölüm ve sonrası” konsepti dönüp dolaşıp “benlik”, “hayat”, “varlık” gibi yine somutmuş gibi görünen fakat hiçbir zaman varsayım, kavramsal bulanıklık, kişisel inanç ve terihlerden oluşan kelimelere varıyor.

Sanırım ben “bilimsel olarak %100 kanıtlanmış” olsa da kendi şüphelerim ve kararsızlıklarım nedeniyle intihar etmekten çekinenlerden olurdum.

Zırvalarım bir kenara, The Discovery için paylaşılan fragmanı hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Kesinlikle çok ilginç bir filme benziyor.

31 Mart’ta Netflix’ten yayımlanacak olan The Discovery’i Charlie McDowell yönetti ve oyuncu kadrosunda Jason Segel, Rooney Mara, Robert Redford, Jesse Plemons ve Riley Kenough gibi isimler bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.