Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Fragman] Stephen King’in IT Filminden İlk Fragman

IT’in benim çocukluğumda etkisi büyük. Romanını okumadım fakat IT filmini ilk izlediğimde yaşadığım travma ile başlayan fobilerim, yıllar sonra yine IT filmini izleyerek çözümlendi.

Daha önce palyaço konseptinin eskisiyle aynı ikonik değere sahip olmadığı, fazlasıyla tüketilen bir simge olduğu ve zamanından temsil ettiği “iyi çağırışımlara sahip olduğu için daha da korkunç” fakötründen artık yoksun olduğunu bir yerlerde söyledim veya yazdım. Ve bu yorumumu dayanarak IT’in daha doğrudan korku unsurları üzerine gitmesi gerektiğini düşünmekle beraber tam olarak nasıl bir film beklemem gerektiğini bilemedim.

Fragmanı izleyelim ve sonrasında devam edelim.

Fragmandan anladığım kadarıyla film IT’in remakei olmakla birlikte hem döneme hemde orijinal film/kitaba da bir homage niteliği taşıyor. İlginç bir şekilde remakeini yaptığı yapım üzerinden bir de retro etkisi yaratmaya çalışan kendi kuyruğunu yutan Oroborus durumu söz konusu.

Ne demek istediğimi anlayan kendi zekaları sayesinde anlamıştır zira sabahtan beri ayakta olduğumdan beyin biraz yanmış durumda 🙂 En azından kafamda “nasıl bir film beklemeliyim?” sorusuna az buçun bir karşılık bulabildiğim bir fragman olmuş.

Özellikle lavabo kan sahnesini fragmanda görmek benim için ayrıca anlamlıydı. Travmam büyük gençler.

Andres Muschietti tarafından yönetilen film 8 Eylül’de vizyona girecek ve oyuncu kadrosunda Bill Skarsgard, Fin Wolfhard, Javier Botet, Nicholas Hamilson, Megan Charpentier, Jaden Lieberher, Sophia Lillis gibi isimler bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
GPoD 88: Toplanın Büyü Konuşuyoruz!

Selam Gençler! GPoD'un bu bölümünde bilin bakalım ne konuşuyoruz? Büyü mü? Pek tabii büyü konuşuyoruz...

Ghost in The Shell’den 5 Yeni Teaser [FRAGMAN]

Ghost in the Shell'in live-action uyarlamasından 5 yeni teaser yayınlandı. Hepsinin tek bir videoda toplanmış...

Kapat