• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right KİTAP
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Stephen King’in IT Filminden İlk Fragman

FİLM

[Fragman] Stephen King’in IT Filminden İlk Fragman

R.ist.T.O. 30 Mart 2017


Background
share close

IT’in benim çocukluğumda etkisi büyük. Romanını okumadım fakat IT filmini ilk izlediğimde yaşadığım travma ile başlayan fobilerim, yıllar sonra yine IT filmini izleyerek çözümlendi.

Daha önce palyaço konseptinin eskisiyle aynı ikonik değere sahip olmadığı, fazlasıyla tüketilen bir simge olduğu ve zamanından temsil ettiği “iyi çağırışımlara sahip olduğu için daha da korkunç” fakötründen artık yoksun olduğunu bir yerlerde söyledim veya yazdım. Ve bu yorumumu dayanarak IT’in daha doğrudan korku unsurları üzerine gitmesi gerektiğini düşünmekle beraber tam olarak nasıl bir film beklemem gerektiğini bilemedim.

Fragmanı izleyelim ve sonrasında devam edelim.

Fragmandan anladığım kadarıyla film IT’in remakei olmakla birlikte hem döneme hemde orijinal film/kitaba da bir homage niteliği taşıyor. İlginç bir şekilde remakeini yaptığı yapım üzerinden bir de retro etkisi yaratmaya çalışan kendi kuyruğunu yutan Oroborus durumu söz konusu.

Ne demek istediğimi anlayan kendi zekaları sayesinde anlamıştır zira sabahtan beri ayakta olduğumdan beyin biraz yanmış durumda 🙂 En azından kafamda “nasıl bir film beklemeliyim?” sorusuna az buçun bir karşılık bulabildiğim bir fragman olmuş.

Özellikle lavabo kan sahnesini fragmanda görmek benim için ayrıca anlamlıydı. Travmam büyük gençler.

Andres Muschietti tarafından yönetilen film 8 Eylül’de vizyona girecek ve oyuncu kadrosunda Bill Skarsgard, Fin Wolfhard, Javier Botet, Nicholas Hamilson, Megan Charpentier, Jaden Lieberher, Sophia Lillis gibi isimler bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.