• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right İNTERNET
  • keyboard_arrow_right Ghost In The Shell Tanıtım Kampanyası Geri Tepti!

FİLM

Ghost In The Shell Tanıtım Kampanyası Geri Tepti!

ExOblivione 15 Mart 2017


Background
share close

Selam gençler!

Ülkemizde 31 Mart’ta Kabuktaki Hayalet adı ile vizyona girecek Ghost In The Shell için internette başlatılan tanıtım kampanyası gayet komik bir şekilde geri tepti. Valla bu internetten korkulur!

Bizim de sitede bir kaç kez yer verdiğimiz üzere, filmin oyuncu kadrosu ve ana karakterinin oyuncu seçimi ile ilgili duyurular yapıldığından beri GITS hayranları tarafında bir tepki söz konusu. Anime ve mangada Japon olan The Major için Scarlett Johansson seçilerek  Hollywood tarafından “beyazlaştırılması” üzerine olan bu tepki her ne kadar bence biraz abartılmış ve uzatılmış olsa da günümüzün popüler olayı olan “politik doğruculuk” akımından beslenmeye devam ediyor.

Son olarak filmin tanıtımı için açılan ve I Am Major temalı bir meme yaratmanızı sağlayan www.iammajor.me sitesi, filmi başından beri eleştiren kitle için bir trolleme aracına dönüştü.

ayemmajor

Bu siteye girdiğinizde Sizi Özel Kılan şeyi I Am ile başlayan şekilde yazmanız isteniyor ve arkadaki görseli de değiştirebiliyorsunuz.

Twitter’da bir anda patlayan paylaşımların filmin reklamcılarının bu siteyi açarken ki beklentilerinden çok farklı bir hal aldığı ortada.  Gelin bir kaçına bakalım.

https://twitter.com/GUNGHOSCREEN/status/841822697768214528

Bazıları hızını alamamış ve benzer bir eleştiriye konu olan Netflix dizisi Iron Fist’e de arada lafı çakmış.

Evet dediğim gibi internet aleminden korkulur. Pazarlama kampanyası yaparken gerçekten iyi düşünmek gerekiyor. Yoksa gördüğünüz gibi bir anda ters tepebilir her şey.

Her ne kadar Scarlett ablanın çok kötü bir seçim olmadığını düşünsem de, son kararı tabi filmi izledikten sonra vermeyi planlıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, yorumlarınızı bekleriz.

Hadin

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.