• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS
  • keyboard_arrow_right Han Solo Filminde Deprem: Yönetmenler Phill Lord Ve Chris Miller Projeden Kovuldular

FİLM

Han Solo Filminde Deprem: Yönetmenler Phill Lord Ve Chris Miller Projeden Kovuldular

David 21 Haziran 2017


Background
share close

The Hollywood Reporter kaynaklı habere göre, Han Solo spin-off filmi yönetmensiz kalmış durumda . Konu ile ilgili Lucasfilm başkanı Kathleen Kenedy şu açıklamayı yapmış:

Phil Lord ve Christopher Miller, film için harika bir oyuncu kadrosu ve yapım ekibini bir araya toplamış olan, yetenekli yönetmenler. Ancak film hakkında farklı yaratıcı görüşlerimiz olduğu ortaya çıktı ve yollarımızı ayırma kararı aldık. Filmin yeni yönetmeni yakında açıklanacak.

t-kathleen-kennedy-star-wars-bruce-handy

Fotoğraf: Kathleen Kenedy, Lucasfilm Başkanı

Phill Lord Ve Chris Miller’ın konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

Maalesef film hakkındaki vizyonumuz ve ilerlediğimiz yol, ortaklarımızla uyuşmadı. Normalde, ”yaratıcı görüşlerden” bahsetmenin pek hayranı değiliz ancak, bu durum için bu klişe doğru bir tabir. Ekibimizin ve oyuncularımızın çıkarmış olduğu dünya çapında iş için onlarla gurur duyuyoruz.

maxresdefault (1)

Fotoğraf: Phill Lord Ve Chris Miller

Bu ayrılığın sebebi için ise, Phill Lord Ve Chris Miller’ın Han Solo karakteri üzerindeki yanlış yorumu gösterilmiş. The Lego Movie ve 21 Jump Street gibi komedi ağırlıklı işleriyle tanınan ikili aynı komedi tonunu  Han Solo karakterine de uygulamak isteyince ipler kopmuş.

Bu haber ile birlikte George Lucas’ın 40 yıllık emeğini  Kathleen Kenedy’e emanet etmesinin ne kadar doğru bir karar olduğunun bir kez daha kanıtlanmış olduğunu düşünüyorum. Evet Han Solo filmler içerisinde girdiği durumlarda takındığı narsist ve alaycı tavrı ile mizah ögesi barındıran bir karakter. Ancak bu, onu bir komedi karakteri yapmıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse tıpkı nefes alır gibi dakika başı espiri yapan bir Han Solo karakteri bu filmde görmek isteyeceğim son şey olurdu.

İkilinin yerine düşünülen adaylar ise A Beautiful Mind filmi ile en çok akıllarda yer eden Ron Howard, Captain America: The First Avenger filminin yönetmeni Joe Johnston. Empire Strikes Back, Return of the Jedi ve The Force Awakens’ın senaryosunun altında imzası olan ve aynı zamanda Han Solo filminin de oğlu John Kasdan ile birlikte yazarlığını yapan Lawrance Kasdan.

MV5BMTkzMDczMjUxNF5BMl5BanBnXkFtZTcwODY1Njk5Mg@@._V1_UX214_CR0,0,214,317_AL_JoeJohnstonMV5BMjM3MTQ1NDg2OF5BMl5BanBnXkFtZTYwNjc0NDEz._V1_UY317_CR5,0,214,317_AL_

Fotoğraflar: Sırasıyla Ron Howard, Joe Johston ve Lawrance Kasdan

Şahsi görüşüm, her ne kadar Ron Howard ve Joe Johnston (aynı zamanda kendisi eski bir Industrial Light & Magic çalışanı) saygı duyduğum isimler olsa da Lawrence Kasdan’a yönetmenlik için bir şans verilmesi yönünde. Çünkü, Han Solo karakterini Han Solo yapan film olan Empire Strikes Back’in yazarının, doğal olarak karakteri en iyi tanıyan ve beyaz perdeye en iyi şekilde aktaracak olan kişi olduğunu düşünüyorum.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.