• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Highlander Dönüyor!

FİLM

Highlander Dönüyor!

R.ist.T.O. 2 Şubat 2017


Background

Remakelere çok laf attım şimdiye kadar ama Highlander serisinin yeniden beyaz perdeye geleceği düşüncesine heyecanlanmamak elde değil.

Evet klasik seriyi çok severiz (henüz 30. Yıl özel 4K remaster versiyonu izleme şansım olmadı). Fakat göreceli olarak fandomu küçük (eminim Highlander’ıma dokunma kampanyaları vardır) ve bence yenilenmeye müsait bir seri.

Yıllardır bir türlü yol alamayan proje için John Wick’in yönetmenlerinden Chad Stahelski göreve çağrıldı. Collider ile yaptığı röportajda Stahelski projenin niye bu kadar zaman aldığını şöyle anlattı.geekstra_highlander (1)

Bence dizi, Watcherlar olsun, diğer ölümsüzler olsun, filmlerde ele alınmayan birçok konuya başarılı bir şekilde değindi. Bu kadar geniş bir evreni dizi formatına geçmeden uzun metraj film formatına nasıl sığdırırız? Film serisi olarak yeniden yapılandıralım, bir dizi olarak düşünelim, bir üçleme olarak düşünelim… The Gathering, The Quickenings, The Immortals hikayelerini orijinal filmlerden bile daha iyi nasıl işleyebiliriz? Evet cevabını bulmak için çalıştığımız sorular bunlar. Şimdiye kadar yapılmış tüm iyi şeyleri harmanlayıp Highlanders evrenini genişleten hikayeleri 3 bölüm haline getirmeye çalışıyoruz.

Röportaj daha da devam ediyor ama burada kesiyorum. Devamını okuma isteyen arkadaşlar Collider’ın sayfasını ziyaret edebilirler.

Özetle Chad Stahelski Star Wars üçlemesine benzer bir Highlander üçlemesi çekmek istiyor. Umarım her şey hayal ettiği gibi gelişir ve yuhalamayacağımız bir Highlander remake’ine kavuşuruz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
Star Trek Pancake

...sonra işte dedim ki kahvaltı hazırlayayım. Dedim Pancake yapayım. Pancake ne mi? Cizleme. Çizdirme. Akıtma...

Flash Dizi Kadrosuna Firestorm Katıldı!

CW'nun Arrow ve Flash'ını (ki Flash'ın henüz yalnızca pilot bölümünü izledik) ne kadar yerden yere...

Kapat