• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Hulu’nun Batman Belgeseli ”Batman and Bill”den İlk Fragman Yayınlandı

FİLM

Hulu’nun Batman Belgeseli ”Batman and Bill”den İlk Fragman Yayınlandı

David 24 Nisan 2017


Background
share close

Batman, Mayıs 1939’da yayımlanmış olan Detective Comics #27’de ilk çıkışını yaptığından beri, Superman ile birlikte dünyanın en çok tanınan iki süper kahramanından biri dersek yanlış olmaz. Popülaritesi 78 yıldır katlanarak devam eden karakter, şu ana kadar çizgi romanlar dışında dokuz filmde, bir televizyon dizisinde ve sayısız animasyonda yer aldı, Bu yapımların tümünün başında hep aynı cümle vardı : ” Batman created by Bob Kane.” (Batman, Bob Kane tarafından yaratılmıştır.) Aslına bakarsanız bu hikayenin sadece bir kısmı. Batman’nin yaratılmasında en az Bob Kane kadar emek sahibi olan biri daha var: Bill Finger. Bir Hulu belgeseli olan ”Batman and Bill” bu konuya eğilerek, Bill Finger’ın Batman’in yapım aşamasındaki rolünü anlatıyor. Gerçekten ilgi çekici bir konuya sahip olan belgeselin fragmanı da aynı oranda güzel görünüyor.

Kadrosunda ünlü yönetmen, çizgi roman yazarı, oyuncu ve senarist Kevin Smith’in de bulunduğu ve 2013 yılında aramızdan ayrılmış olan efsane çizer Carmine Infantino’nun arşiv görüntüleri ile yer aldığı ”Batman and Bill” in yayın tarihi ise 6 Mayıs 2017.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.