• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Feige’den MCU Filmlerine Dair Açıklamalar

FİLM

Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Feige’den MCU Filmlerine Dair Açıklamalar

David 22 Nisan 2017


Background

Guardians of the Galaxy 2’nin basın etkinliğinde Collider.com’a bir röportaj veren Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige, Avengers filmleri, Captain Marvel ve Ant-Man and the Wasp filmleri hakkında açıklamalarda bulunmuş.

Kevin Feige’nin ilk açıklaması Avengers: Infinity War ve Agengers 4 filmleri hakkında. İlk olarak Avengers: Infinity War Part I ve Avengers: Infinity War Part II olarak ayrılan filmlerin daha sonra konularının farklı olacağını öğrenmiştik. Son olaraksa Avengers: Infinity War’un tek bir film olacağı ve bir sonraki Avenger filminin ise Avengers 4 olacağı açıklanmıştı. Şimdi ise Kevin Feige’nin açıklamalarından, tıpkı Yüzüklerin Efendisi üçlemesi gibi aynı anda çekilmesi planlanan filmlerin ayrı ayrı çekileceğini öğreniyoruz.

O filmleri birbiri ardına yapıyoruz. Filmleri çapraz bir şekilde çekmek bir süre sonra oldukça karmaşık hale gelmişti ve kendimizi yine yanlış bir hamlede bedelini ödeyeceğimiz bir pozisyonda bulduk. Önce bir filme olarak odaklanıp onu çekmeyi, daha sonra diğer filme odaklanıp onu çekebilmeyi istedik.

Henüz ismi açıklanmayan Avengers 4 ‘ün çekimlerine ne zaman başlanacağına ise Kevin Feige, ”Ağustos ayında başlayacak” cevabını vermiş. Bu açıklamayı bir üst paragraftaki açıklama ile birleştirirsek Avengers: Infinity War filmini çekimlerinin temmuz yada haziran aylarında biteceğini tahmin edebiliriz. Ayrıca, Avengers 4’ün çekimleri sırasında, Infinity War filminin post prodüksiyon aşamasında olmasının, günümüzde artık her filmde moda olan yeniden çekimlerin yapılmasını daha kolaylaştıracağı yorumunu yapabiliriz.

avengers-spoilers

Avengers: Infinity War, 4 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girecek. Avengers 4’ün vizyon tarihi ise 3 Mayıs 2019.

Kevin Feige’nin bir diğer açıklaması ise Captain Marvel filmi ile alakalı. Yakın zamanda yönetmenleri belli olan filmin çekimlerine ne zaman start verileceğini belirten Kevin Feige şöyle demiş:

Eğer her şey planladığımız takvime göre giderse, Captain Marvel’in çekimlerine 2018’in Şubat ayında başlayacağız.

Bu arada, Guardians of the Galaxy Vol. 2’nin etkinliğinde, basın mensupları Captain Marvel’ın kostümünün konsept tasarımını görme şansına sahip olmuşlar. Collider’dan Steve Weintraub’un tarif ettiğine göre  Brie Larson’un filmde giyeceği kostüm şu çizgi roman kapağındaki kostüme çok benziyormuş:

brie-larsen-captain-marvel-costume-395x600

Image via Marvel Comics

Captain Marvel, 8 Mart 2019 tarihinde vizyona girecek.

Kevin Feige, röportajının yayınlanan son kısmında ise Ant-Man and the Wasp filminin çekimlerinin ne zaman başlayacağını, Captain Marvel filminin çekim tarihini söylerken kullandığı üslup ile belirtmiş.

Eğer her şey planladığımız takvime göre giderse, Ant-Man and the Wasp filminin çekimlerine haziran ayında başlayacağız.

Ant-Man-and-the-Wasp-Logo-by-Joe-Steiner

Ant-Man and the Wasp filminin vizyon tarihi ise 8 Temmuz 2018.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

 

Tagged as: .

Previous episode
Haftalık Geek Bakışı
play_arrow
playlist_add

PODCAST

Haftalık Geek Bakışı – 12 (10.04.2017 – 17.04.2017 )

Geekstra 21 Nisan 2017

Selam Gençler! Haftalık Geek Bakışında bu hafta neler konuştuk neler! http://geekstra.com/2017/oyun/overwatcha-yeni-etkinlik-geliyor-insurrection/ http://geekstra.com/2017/film/charlize-theronlu-atomic-blondedan-yeni-fragman-var/ http://geekstra.com/2017/cizgi-roman/okubi-the-walking-dead-ile-donuyor/ http://geekstra.com/2017/film/fragman-the-hitmans-bodyguard-deadpool-rolunde-nick-fury-nick-fury-rolunde-deadpool/ http://geekstra.com/2017/star-wars/celebrationdaki-panelden-sonra-the-last-jedi-hakkinda-ogrendiklerimiz/ http://geekstra.com/2017/film/kingsman-the-golden-circledan-channing-tatum-jeff-bridges-halle-berryli-ilk-goruntuler/ Patreon destekçilerine ödül olarak belli podcastlerimize erken erişim hakkı veriyoruz. Eğer podcastlerimize daha erken […]

Read more trending_flat

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
[Fragman] YOUTH

Michael Caine’i çok severim. Belli bir yaşın üstünde olan ve artık kimlikleri, benlikleri ve kariyerleri...

Olivia Munn ve Psylocke!

Sevgili Brian Singer, Sana casting seçimlerinden dolayı teşekkürü borç biliriz. Bu senenin beklenen süper kahraman...

Kapat