Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

MCU İçerisindeki Orijin Filmlerinin Subjektif Sıralaması!

Şunu söylesem ne dersiniz, itiraz eder misiniz yoksa bana katılır mısınız: Bir karakter için orijin filmi çok önemlidir. Benim için önemli bir kanı bu. Çünkü karakterlerin karakterizasyonlarının oturtulduğu ana temeller yer alır bu filmlerde, devam filmlerinin nasıl olacağı ve bu filmler için nasıl bir beklentiye girmemiz gerektiği konularında da bize küçük ekmek kırıntıları bırakır bu filmler.

Peki böyle bir kanıya sahip olan ben Marvel Cinematic Universe içerisinde yer alan orijin filmleri hakkında ne düşünüyorum? Şahsi fikirlerime göre aşağıda bir sıralayayım dedim. Bakalım sizinkiyle ne kadar eşleşecek? Logodan sonra başlayalım.geekstra_marvel cinematic universe (2)

6) Thorgeekstra_marvel cinematic universe (1)
Sanırım inkar edemeyeceğimiz bir şekilde Thor serisi MCU’nun en zayıf halkası konumunda. Bunu ilk orijin filminden itibaren görebiliyoruz maalesef. Film Thor Dünya’ya sürülene kadar belli bir kalitede gidiyor. Ancak o noktadan itibaren filmin kalitesi acayip bir şekilde düşüyor. Özellikle Thor’un çekicini alana kadar geçen süre seyirciyi pek cezbetmiyor. Ayrıca isminden dolayı olsa gerek Natalie Portman’ın karakteri olan Jane Foster ve yandaşlarına ayırılan sürenin fazla ve gereksiz olması da filmin kalitesini düşüren etkenlerden. Filmin bir noktasında Destroyer’ı görmek iyi ancak onun da hemen ortadan kaldırılması sanırım Batman v Superman filminde Batman vs Superman sahnelerinin 10 dakikaya sığdırılmasıyla yarışır sanırım. Ha filmin artıları yok mu? Var. Loki. Başka da yok.

Önceki1 - 6Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Comments to MCU İçerisindeki Orijin Filmlerinin Subjektif Sıralaması!

 • Benim için 5-hulk 4-antman 3-captain america 2-thor 1-iron man

  Cagatay C 19 Nisan 2017 13:20 Cevapla
  • Hulk haric ilk 4 bence iyi filmler, dr.strange izlemedim. Kısa özetle: Antman:Büyük şeyler vaad etmiyordu zaten, potansiyelini karşılıyor. Eğlenceli bir film ortalama bir senoryo.First Avengers:Güçlü prodüksiyon.Thor:Eğlence faktörü antmanla bilrikte en yüksek film.Güçlü kadro.Iron man:Güçlü senaryo, iyi oyunculuk.—Kişisel olarak tek kriterim yok.First avengerın prodüksiyonunu antman in eglencesinden yüksek tutarken thor un eğlencesi onların üstüne çıkıyor.Iron man in güçlü senaryosu hepsini solluyor.

   Cagatay C 19 Nisan 2017 13:36 Cevapla
 • Iron-man için mcu nun en iyi filmi demişsin ama first avengerı 1 numaraya koymuşsun?

  Cagatay C 19 Nisan 2017 13:24 Cevapla
  • Çoğumuz için dedim, ben en iyi filmi olduğunu düşünmüyorum ancak bu kanıda olan bayağı sağlam bir kitle var, onları gözardı etmek bu istemedim.

   ModernMyth 19 Nisan 2017 20:33 Cevapla
  • Sence en iyi mcu filmi ne, neden oldugunu da birkac cumleyle aciklarsan

   Cagatay C 20 Nisan 2017 10:07 Cevapla
 • Hulk filmi konusunda ise evet bazi handikaplari var. Ama gecen 10 senede bu isi ogrendiler. Iyi bir senaryoyla iyi bir hulk filmi gorebiliriz.

  Cagatay C 20 Nisan 2017 10:05 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
TAM SÜRÜM AVENGERS ASSEMBLE FRAGMANI!

Daha önce sevgili Kafkaesk şurada paylaşmıştı Disney XD'de çıkacak olan Marvel Avengers Assemble'dan ilk görüntüleri...

DEFIANCE

Daha çıkışına 6 ay olmasına rağmen Syfy'ın Defiance dizisinin teaserları uzun bir süredir nette dolaşıyor....

Kapat