• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Patrick Stewart Star Trek’e Göz Kırptı, Hadi Hayırlısı !

FİLM

Patrick Stewart Star Trek’e Göz Kırptı, Hadi Hayırlısı !

aranelwilibald 6 Aralık 2017


Background
share close

Dün size müjdeli bir haber vermiştik, hatırladınız mı ? Habere şurdan ulaşabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, Quentin Tarantino müthiş bir Star Trek filmi fikriyle Paramount stüdyolarının kapısına dayanmış. Stüdyo fikri çok tutmuş olacak ki J.J Abrams’a kadar haber salmışlar. Son gelişme ise bir yazar ekibinin toplandığı ve çalışmalara başlandığı yönündeydi.

Tarantino ve Star Trek fikrini hazmetmeye ve heyecanımızı yeni yeni dizginlemeye başlamışken, geek camiasının saygıdeğer Charles Xavier’i ve emekli Star Trek kaptanı Picard’ı canlandıran usta oyuncu Patrick Stewart Variety için verdiği röportajda Star Trek hakkında konuştu.
Üstad’a Star Trek’e Captain Jean – Luc Picard olarak geri döner misiniz diye soruyorlar. Şunları söylüyor Patrick Stewart:

“Bunun olabileceği bir durum düşünemiyorum. Hissiyatım, uzay kıyafetlerimi asıp bunların hepsini çok uzun zaman önce geride bıraktığım yönünde. Belki biri mükemmel bir fikirle gelir, o zaman yaparım. İlgilendiğim tek şey, Star Trek’in 50 yıllık kadrosunu büyük bir hikaye için toplamak olacaktır.”

23icsb8

Açıkçası açıklamalar biraz, “bizden geçti evlat” minvalinde. Fakat, açık bir kapı bırakmayı da ihmal etmemiş Patrick Stewart. “Birisi mükemmel bir fikirle gelirse…” demiş üstad. Kim yakın zamanda Star Trek için mükemmel bir fikirle stüdyo kapılarına dayandı ? “Büyük bir hikaye için toplayın bütün Star Trek külliyatını gelirim” Kim bütün Star Trek külliyatını toplayabilecek statüye sahip ? Quentin Tarantino !

Dürüst olmak gerekirse, Tarantino gibi büyük bir ismin yeni Star Trek için bir devam filmi çekeceğine, bütün Star Trek külliyatını bir araya getirecek bir hikayeyi filme almasını tercih ederim. Patrick Stewart da sanki göz kırpıyor gibi bu duruma. Tarantino haberinin çıktığı şu günlerde, Stewart “Star Trek” dese biz zaten çoşmaya hazırız. O yüzden umalım da Tarantino’nun Star Trek fikri Patrick Stewart’ın ilgilendiği yönde olsun.

Uzak bir ihtimal gibi gözükse de insan hayal ediyor işte. Düşünsenize, sinema dünyasının yaşayan efsanesi Quentin Tarantino, aynı şekilde Star Trek gibi büyük bir bilim kurgu efsanesini bir araya getirerek bir film çekiyor. Neticede bunları konuşmak, teoriler uydurmak bile büyük keyif bizim için.

Sizin fikirleriniz neler ? Yorumlarda belirtin, konuşalım ! Live long and prosper !

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

 

Tagged as: .

Author

aranelwilibald

Çizgi romanın panelleri arasında gezinen, bilim kurgunun sonsuzluğunda kaybolan, fantastik evrenlerde maceralara çıkan biri.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.