Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Sony Venom Filmi İçin Tarih Duyurdu Derken?

Sony, The Amazing Spider-Man serisini çöpe atıp kendisini MCU’nun güvenli kollarına bırakmaya karar vermeden önce ellerindeki Spider-Man hakları ile ilgili büyük planları vardı. Ne kadar gerçekçiydi bu planlar bilinmez ama ikinci solo filmden sonra aralarında Sinister Six ve Venom’un da bulunduğu küçük bir Spidey evreni kurma amacındaydılar. Hatta bir ara May Hala spin-off filminin bile görüşüldüğü haberleri çıkmıştı. Fakat daha sonra mail skandalı oldu, stüdyonun birkaç sırrı açığa çıktı. Maddi sıkıntılar, güven vermeyen planlar vs. derken bizim ağ kafayı MCU’ya dahil etmek üzere Disney ile anlaştılar. Spider-Man de Captain America: Civil War’da ilk kez resmi olarak Marvel sinematik evrenine katıldı.

Görünen o ki Sony o planların hepsinin üstünü daha tamamen çizmemiş. Stüdyo, Venom solo filminin Ekim 2018’de vizyona gireceğini duyurdu sürpriz bir şekilde. Şuan projeye dahil edilen bir yönetmen veya oyuncu yok, sadece birkaç yazar ve yapımcıdan söz ediliyor. Birkaç tane de yönetmen adayı var ortalıkta dolaşan o kadar.

113399-134117-venom

Şimdi, bu konu ile ilgili kafalarda oluşabilecek üç soru işareti var. İlki: Neden şimdi? Bu sorunun cevabı oldukça kolay bana kalırsa. Para, para, para. R-Rated çizgi roman uyarlamalarının revaçta olmaya başladığı şu zamanlarda, Sony de bu pastadan kendi payını çıkarmaya çalışıyordur. Ellerinde bu kalıba uyan hangi karakterler var diye bakmışlardır ve zaten hali hazırda senelerdir gündemlerinde olan Venom’u fark etmişlerdir. İkinci soru: Film MCU ile bağlantılı olur mu? Daha kesinleşmiş bir durum söz konusu olmasa da bunun pek mümkün olmadığını, MCU’nun böylesine plansız ve sadece tepkisel bir hamleye onay vereceğini veya ortak olacağını sanmıyorum. Son olarak da: Gerçekleşir mi? Bir stüdyonun bir film için vizyon tarihi vermesi o filmin kesinlikle yapılacağı anlamına gelmiyor her zaman. Gambit(Fox), Fantastic Four 2(Fox) ve Inhumans(Marvel) buna yakın zamandan birkaç örnek. Sony de zaten bu konuda en sabıkalı stüdyoların başında geliyor, özellikle de konu Spider-Man ile ilgili yapımlara gelince.

Toparlamak gerekirse; Sony’nin aldığını bu karar oldukça zeminsiz, tamamen tepkisel ve büyük ihtimalle de zaten gerçekleşemeyecek. Ellerinde oldukça potansiyelli bir aktör ve bu yaz vizyona girecek bir filmleri(Spider-Man Homecoming) de varken, Sony’nin böylesine tepkisel ve ellerindekine de zarar verebilecek kararlar almaktan vazgeçmesi gerekiyor. Siz ne diyorsunuz? Sony bu sefer bir Venom filmi çekmeyi becerebilir mi? Becerebilirse başarılı olur mu? Carnage bunu nasıl karşılar?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Pokemon GO’dan Beklenen Haber!

Pokemon GO çıktığı 2016 yazından insanlar tarafında tabiri caizse "delice" oynanıyordu. Nintendo oyundan beklediğinde çok...

Edgar Wright Ant-Man’i Bıraktı!

Vay anasını sevgili Geekstra takipçileri! Böyle bir haberle karşılaşacağımız hiç aklıma gelmezdi. Shaun of the...

Kapat