• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS
  • keyboard_arrow_right Star Wars Episode IX’ın Yeni Yönetmeni J.J. Abrahams

FİLM

Star Wars Episode IX’ın Yeni Yönetmeni J.J. Abrahams

David 12 Eylül 2017


Background
share close

Colin Trevorrow’un bırakmasıyla boşalan Episode IX’ın yönetmenlik koltuğuna J.J. Abrahams’ın getirildiği Star Wars resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Abrahams ayrıca filmin yazarlığını da üstlenirken, kendisine Batman v Superman ve Justice league filmlerinin yazarlığını yapmış olan Chris Terrio’nun yardımcı yazar olarak katılacağı açıklandı. Lucas Film başkanı Kathleen Kenedy’nin ise konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Force Awakens ile J.J. umduğumuz her şeyi bize verdi ve onun üçlemenin kapanışını yapacak olmasından dolayı çok heyecanlıyım.

Kathleen-Kennedy-and-JJ-Abrams-700x472

Fotoğraf : Kathleen Kenedy ve J.J. Abrahams The Force Awakens filminin çekimleri sırasında, Milenium Falcon setinin içinde.

Şahsen bu tercihten çok memnun olduğumu söylemem pek mümkün değil. Benim görmek isteyeceğim isim, George Lucas’ın Return of the Jedi’ı yönetmesini istediği ancak filmi yönetirse yönetmenler birliğinden atılması söz konusu olduğu için zamanında bu teklifi kabul edemeyen Steven Spielberg olurdu. Ancak, J.J.’in bir Star Wars filmini yönetmek için Colin Trevorrow’dan her şekilde daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. Benim bu değişiklikteki beğenmediğim nokta ise J.J.’in aynı zamanda yazarlık koltuğunda da oturacak olması. Kendisi bildiğiniz gibi Lost zamanından beri izleyiciyi merak içerisinde bırakacak bir dünya yaratma konusunda oldukça başarılı. Ancak iş sonunda o soruları cevaplandırmaya ve bir sona bağlamaya geldiğinde aynı derecede başarısız bir isim. The Force Awakens’da oluşan ve The Last Jedi’da açıklığa kavuşmayacağı daha önceden belirtilen konulara ( Rey’in ailesi gibi)  biz izleyicileri ne derecede tatmin edecek cevaplar vereceği bir soru işareti.

Star Wars Episode IX, 24 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.