• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS
  • keyboard_arrow_right The Last Jedi’dan ilk görsel ortaya çıktı

FİLM

The Last Jedi’dan ilk görsel ortaya çıktı

David 17 Şubat 2017


Background
share close

Star Wars Episode VIII: The Last Jedi hakkında şu ana kadar açıklanan ismi  somut bir şey görememiştik. Bu sessizlik Disney’in bugün yaptığı bir duyuru için paylaştığı bir görsel ile bozuldu. Star Wars resmi sitesinden yapılan The Force Friday (Yeni Star Wars oyuncaklarının görücüye çıktığı bir event) duyurusunun görselinde Rey, Finn ve Poe’yu Episode VIII ‘ deki halleri ile ilk defa görme şansını yakalıyoruz.forcefridayii-tallBu görsel Star Wars Force Friday II’nin duyurusu. Star Wars Force Friday, tüm Star Wars: The Last Jedi ürünlerinin aynı anda satışa çıktığı ve tüm dünyada insanların mağazalara akın ederek ilk defa bu ürünlerle tanıştığı bir etkinlik. Disney duyurusunda bu sene Star Wars Force Friday’in 1 Eylül’de düzenleneceğini açıkladı.geekstra_force friday (2)Görselin detaylarına inecek olursak, bundan sonrası Star Wars Episode VII: The Force Awakens hakkında spolier içerir:

Resme göz attığımda ilk dikkatimi çeken elbetteki Rey oldu. The Force Awakens’daki scavenger kıyafeti yerini Jedi giysilerine bırakmış. Saçları ise yine önceki filmden farklı ve Episode 1’den Liam Neeson’un canlandırdığı Qui-Gon Jin karakterinin saç modeli ile aynı. Önceki filmin pazarlama görsellerinin aksine bu görselde Rey’in en ön planda görüyoruz. Ayrıca sağ gözünün üstünde bir yara var.Bu şu açıdan önemli. Bazı filmlerde , promo görselleri direkt olarak filmin içinden alınmaz ayrı stüdyo çekimleri de kullanılabilir.( 1977’de çıkan ilk Star Wars ‘un ışın kılıçlı Luke Skywalker promo görseli gibi) Bu detay ile birlikte Rey’in filmdeki görünüşü bu şekilde olacak diyebiliriz.Karakterin ana görünüşü ise Force awakens’daki scavenger-survivor havasından çıkmış ve baktığınız anda karşınızda bir jedi olduğunu hissettiriyor.Ayrıca ilk olarak 1977’deki ilk Star Wars filminde gördüğümüz Luke Skywalker’ın (Aslında Anakin Skywalker’ın ) ışın kılıcını Rey’in ellerinde görüyoruz. Luke Skywalker’ın bu filmde Return of the Jedi’daki yeşil ışın kılıcını kullanacağı daha önce açıklandığından  Rey’in filmde yeni bir tane yapmak yerine  bu kılıcı kullanacak gibi görünüyor.

Görseldeki diğer karakterlerimiz ise Poe Dameron ve Finn. Görselde Finn’i kanlı canlı ayakta görmemiz , Force Awakens’ın sonunda ciddi şekilde yaralanan kararkteri bu filimde de aksiyon içerisinde izleyebileceğimizin bir işareti.Ayrıca Finn’in hala Poe’nun verdiği ceketi giydiğini de görüyoruz. Poe’yu ise  Squadron kıyafeti içerisinde görüyoruz. Force Awakens’ın en çok eleştirilen taraflarından biri uzay savaşının olmamasıydı. Umarım bu filmde seriye yakışacak bir uzay savaşı görme şansına erişiriz.geekstra_force friday (3)Filmin gösterime girmesine 9 ay kala elimizde Disney’in nihayet bir görsel yayınlllaması güzel bir durum. Daha falası için de muhtemelen 13 nisan’da ki Star Wars Celebration’u beklememiz gerekecek.

10 Temmuzda çekimleri tamamlanan ve post production aşaması başlayan Star Wars efsanesinin son filmi Episode VIII : The Last Jedi 15 Aralık 2017 tarihinde vizyona girecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.