• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right THOR: RAGNAROK
  • keyboard_arrow_right THOR: RAGNAROK’un Fragmanındaki O Sahnenin Filmde Neden Değiştiği Açıklandı

FİLM

THOR: RAGNAROK’un Fragmanındaki O Sahnenin Filmde Neden Değiştiği Açıklandı

unratedlogician 28 Ekim 2017


Background

Günümüzde fragmanlar bize her zaman filmde göreceğimiz sahneleri sunmayabiliyor. Büyük stüdyo filmlerinde fragmanların çoğunlukla yönetmenden çok pazarlama takımının kontrolünde olmasının bunda payı büyük. Sonuçta sette çekilen ve edit odasına ulaşan her sahnenin filmde yer alma ihtimali yok. Bunun yanında yapılan ek çekimler ve sonucunda silinen sahneler de karşımıza farklı şeyler çıkarabiliyor. Bunu en son çıkan Star Wars filmi Rogue One’da özellikle bolca görmüştük.

Bugünkü konumuz içeriğinde ise Thor: Ragnarok var. Filmin ilk fragmanında Hela’nın Thor’la bir şehrin ara sokağında karşı karşıya geldiğini ve çekici Mjolnir’i parçaladığını görmüştük. Filmde ise bu sahne Norveç’te deniz kenarındaki kırlık bir alanda gerçekleşmişti. Yönetmen Taika Waititi de geçtiğimiz günlerde, yaptıkları bu değişikliğin nedenlerini dile getirmiş:

“Durum şu. Ara sokaklar sakin yerler değil, ama çayırlar öyle. Değil mi?…Birkaç sahneyi New York’ta çekmiştik ilk olarak. Thor Dünya’ya Odin’i aramak için geldiğinde orada Doctor Strange ile bir araya geliyordu. Fakat daha sonra baktığımızda bu karşılaşmanın bu ara sokaklarda gerçekleşmesi çok da organik gelmedi. Ayrıca filmin o anına kadar olaylar çok hızlı geliştiği için, biraz sakinlik, tempoyu azaltmak daha doğru geldi…New York’un o şehir sesi, kornalar, arabalar, insanlar vs. bizim istediğimiz atmosfer için fazla gürültülüydü…Odin, Thor ve Loki’yi uzun bir aradan sonra ilk defa bir arada görmüşken, bu duygusal anın hakkını olabilecek en iyi ortamda vermemiz gerekiyordu.”

Yerinde bir tercihmiş gibi gözüküyor gerçekten. Siz ne dersiniz?

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza katılabilir, bizi FacebookTwitter ve Instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz.

Tagged as: .

Avatar
Author

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Archive

Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
SMALLVILLE 11. SEZON – BATMAN İLE İLK KARŞILAŞMA

İtiraf etmeliyim... Smallville'in tüm bölümlerini (evet 10 sezonunu da) izledim. 7. Sezon dolaylarında "oha 7...

Fantastic Beasts Üçleme Olacak…

Şaşırdık mı? Tabii ki hayır. WB, üzerine lunaparklar diktiği, altın yumurtlayan kazı, Harry Potter evrenini...

Kapat