• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS
  • keyboard_arrow_right Yeni Star Wars Üçlemesinin Film İsimleri Şaşırtıyor

FİLM

Yeni Star Wars Üçlemesinin Film İsimleri Şaşırtıyor

ExOblivione 27 Ocak 2017


Background
share close

Selam gençler! Geçtiğimiz günlerde 15 Aralık 2017’de vizyona girecek yeni Star Wars filminin adı açıklandı. Star Wars The Last Jedi olarak açıklanan filmin ismi hemen ardından çeşitli tartışmalara ve tabi ki filmin konusu üzerine teorilerin ortaya atılmasına neden oldu.

Acaba The Last Jedi ile Luke Skywalker’dan mı bahsediyor, yoksa Jedi kelimesi tekil ve çoğul anlamda da kullanılabildiği için genel olarak bir grup yeni Jedi’dan mı? Belki de Rey’in eğitimini tamamlayacağı bir film olacak, Luke ölecek ve son Jedi Rey olacaktır? Sorular sorular…

sw_edit

Peki Mark Hamill filmin adıyla ilgili ne diyor? Uproxx sitesinde yer alan röportajda Mark Hamill şunları dile getirmiş “Bence oldukça muğlak bir isim. Son Jedi Leia olabilir mi? Veya daha tanışmadığımız bir karakter? Ya da Rey olabilir? Güç’ün onda da olduğunu gördük çünkü filmde. O yüzden bekleyip göreceğiz.” Röportajın tamamını şuradan okuyabilirsiniz.

Kim bilir, bütün bu sorular ve dahası için 15 Aralık 2017’e kadar yediğimize içtiğimize dikkat edip, yolda karşıdan karşıya geçerken sağımızı solumuzu kontrol etmeliyiz ki tahtalıköye kafamızda bu sorularla göçüp gitmeyelim.

İsmin açıklanması sonrasında çıkan bütün teorilerden özellikle bir tanesi oldukça ilginç. İlk filmin ismi ile ikinci filmi yan yana koyup okuduğunuz zaman bir cümlenin oluşmaya başladığını görüyorsunuz. Gerçekten şaşırtıcı bir keşif bu. Zira aynı zamanda 3 filme yayılmış temel hikaye kurgusunu da işaret ediyor.

star-wars-episode-vii-and-viii-titles-227615Bu arada 26 Şubat 2013’te yayınlanmış, Michael Reaves ve Maya Kaathryn Bohnhoff tarafından yazılmış The Last Jedi adında bir Star Wars romanı olduğunu biliyor muydunuz? Her ne kadar konu tamamen başka bir zaman diliminde, İmparatorluğun yükseliş döneminde geçse de isim benzerliği açısından merak uyandırıyor. The_Last_Jedi

15 Aralık’a kadar oldukça uzun bir süre var. Bakalım bu süreçte yayınlanacak fragmanlar ve yeni bilgiler daha ne gibi teorilerin yolunu açacak.

Hadin

 

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.