• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Agents of SHIELD 04×18 – Çılgın Aile Fertleri!

ÇİZGİ ROMAN

Agents of SHIELD 04×18 – Çılgın Aile Fertleri!

Konuk Yazar 23 Nisan 2017


Background
share close

Nereden nasıl başlayacağını bilemiyorum. Ufak bir özürle başlayalım. Geçen bölüme bir yazı yazamadık kusura bakmayın! Yazarsak da zaten yazı baştan sona Iain De Caestecker övmek üzerine olurdu, diğer konulara sıra gelmezdi onu da belirteyim. Konuya dönersek; Agents of SHIELD, sen bu sıkıcı dünyada ne kadar da güzel bir detaysın ya. Lafı uzatmayayım çünkü bölümle ilgili söyleyeceğimiz şeyler ÇOK!

Bundan sonrası ALAYI SPOİLER! DEMEDİ DEMEYİN!geekstra_shield (1)Bizim esprili, yakışıklı, siyahi ajanımız Trip tekrar diziye dahil oldu. Geçen bölümlerin birinde kendisinin döneceğinden bahsetmiştim ancak hiç böyle bir yerden çıkmasını da beklemiyordum. Gerçi SHIELD’ın en büyük numarası da bu değil mi zaten? Hiç beklemediğimiz bir noktadan hiç beklemediğimiz şeyler çıkarmayı, hiç sorgulatmadan başarabiliyorlar. Her neyse bölüm boyunca Trip’i kurtarmaya çalışan ekip sanırım Trip’in elindeki intel ile birlikte bu realitede de HYDRA’yı yıkmayı deneyecekler. Karşıda da Project Looking Glass gibi bir konu var alttan alta yedirmeye çalıştıkları bu arada. Bakalım proje ne çıkacak?
Dizinin Fitz tarafına gelirsek yıllardır dizide adı geçen Fitz’in malum babasını görmüş olduk. Önceki bölümlerde Fitz’in değişimini Jemma’nın kaybına yedirmiştik ancak öğrendik ki Fitz’in büyük değişimine yol açan şey babasına sırtını dönmemesiymiş, iyi ki de gerçek dünyada babasına sırtını dönmüş. Yoksa ben böyle bir Fitz’i kaldırabileceğimi hiç düşünemiyorum lan. Biz Fitz’i insani taraflarıyla, Jemma’ya olan aşkıyla tanıdık. Töbe bismillah bu ne lan böyle The Doctor –Doctor What?- falan önce Allah sonra da yazarlar korusun bizi. Ha bu arada baba da belanın teki çıktı Rıza Baba! Evlerden ırak!geekstra_shield (3)Diğer bir konuya gelirsek bu Bahreyn mevzusu artık sıkmadı mı ya? Tamam kadının hayatı o noktada değişti ancak dizinin May tarafında her saniye bu konuya gönderme yapmaları bir noktada sıkmaya başladı. Artık kapanacaksa kapansın şu konu. Zaten kızı öldürdün diye asık suratlıydın, burada kızı kurtarmışsın hala asık suratlısın. Rol mü kesemiyor oyuncu da böyle yapıyorlar bilemiyorum. Neyse bölümün sonunda Daisy’e Terrigen Kristali verince “Sonunda bir işe yaradın!” dedirtti. O noktaya geleyim biraz da. Daisy’nin tekrar terrigenessise girmesi, girdiği anda gerçek dünyada terrigenesise girdiği andaki müziğin çalması muhteşem bir detaydı.geekstra_shield (2)Şimdi gelelim bölümün kalp kıran, yürek burkan, seyirciyi utandıran kısma! Ulan biz bu Mace’ten sezon başında şüphelendik ya. Coulson’ın ayağını kaydıracak, SHIELD’ı HYDRA yapacak dedik ya. Affet bizi Patriot reis! Adam baba bir şekilde kendini inandığı değerlerin uğruna bir saniye de olsa düşünmeden feda etti ya. Patriot gibi Patriot, director gibi director, Batman gibi Batm… pardon o farklı evrendi… Neyse artık Framework’un başından beri bahsettikleri burada ölürse orada da ölür lafının altını da doldurmuş oldular.Kısa kısa değinmek istediğim diğer ayrıntılar da şunlar :

  • Mace’in sezon başından beri kullandığı aile olmak terimini Framework’te beğenmemesi hafif sırıttırdı.
  • May’i Patriot ile eşdeğer seviyeye yükselten ilacın Daisy’nin babasının gerçek dünyada kullandığı ilaç olması da güzeldi. Gerçi gerçek dünyada Mace’i güçlendiren şey de o değil miydi?
  • Ward’ın gerçek dünyada yaptıklarından dolayı özür dilemesi ile kendisine iade-i itibarın sağlanacağının belki de Framework dışına bir şekilde çıkabileceğinin sinyalleri verildi.
  • Jemma’nın Coulson’a Ward’a gerçek hayatta ne yaptığını anlattığı noktada Coulson’ın “Vay anam vay ne olaylar dönmüş Serhat ya” tepkisi muazzamdı.
  • Yukarıda değindik ama Daisy güçlerini kazandığında gaza gelmeyen var mı acaba? Evde haykırdığımı açıkça belirtmek isterim.

Ha bu arada Aida sen ne tiksinç bir villainsın öyle be?

Yazan : ModernMyth

Tagged as: , , , , , .

Previous post
Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
MATT DAMON’DAN ŞOK AÇIKLAMA ROBİN DEĞİLİM

Yokya bir de olsaydın... Matt Damon "The Times of India" ile yaptığı röpörtaj sırasında "Benim...

UZAKTAN SEKS…

  Uzaktan seks hakkındaki fikrniniz ne? Uzaktan seks derken PhoneSex, Sexting, Online Sex gibi olaylardan...

Kapat