ÇİZGİ ROMAN

Ben, Batman

R.ist.T.O. 1 Şubat 2017 1


Background
share close

Aslında başlık, kendi çapımda I, Batman (İngilizce) kelimelerinin Türkçeleştirilmesiyle (tabii adamın adı da Ben) yaptığım bir kelime oyunuydu ama bunu daha yazının ilk cümlesinde açıklama ihtiyacı duyduğuma göre bu esprinin anlaşılabileceğine kendim bile inanmamışım.

Bu başlık aynı zamanda Ben Affleck’in Batman solo filminin yönetmenliğinden ayrılarak yalnızca yazar (yazarlık süreci çekimler sırasında çok da aktif olmayacaktır) ve oyuncu olarak görevine odaklanacağı açıklamasına da bir gönderme.

Neyse kafamdaki bu saçmalıkları kustuğuma göre sadede gelelim. Ben Affleck Batman’in yönetmeni olamayacağını resmen açıkladı. Variety ile konuşan Ben Affleck konuyu şu şekilde dile getirdi

Milyonların kalbinde özel bir yere sahip olan bazı karakterler vardır. Bu karakteri hayata getirmek dikkat, tutku ve sunabileceğim en iyi performansı gerektiriyor. Anladım ki, iki görevi aynı anda, hak ettiği düzeyde gerçekleştiremeyeceğim. Stüdyo ile birlikte filmi yönetecek ve benimle birlikte bu dev projeyi hayata getirecek bir yetenek bulmaya karar verdik. Evet filmi çekeceğiz ama bir yönetmen arıyoruz. Projeye son derece bağlıyım ve bu filmi tüm dünyadaki hayranlara sunmaya can atıyorum.

Bu haberi Ben Affleck’in yazıp, oynayıp yönettiği Live By Night filminin basın gösteriminden önce almış olmam da garip bir ironiydi (garip olmayan ironiler de var mı? Var.). Niye derseniz, Live By Night filminin Warner Bros.’a yaklaşık 75 milyon dolarlık bir zarara mal olduğu söyleniyor.

Hem seyirci hem de eleştirmenler tarafından beğenilmeyen film, internetin “film b*klama” hobisinin son malzemesi oldu. Açıkçası filmin çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Muhtemelen kendi oynamamış olsa ve insanlık mesajlarını biraz azaltmış olsalardı eminim çok daha iyi olabilirdi. Fakat bu filmin “kötü”, hele hele “çok kötü” bir film olduğu anlamına gelmiyor.

Dönelim Batman solo filmine (internetin schadenfreude sevdasına bir başka yazıda değinmeye çalışacağım)… Forbes’un haberine göre WB şimdiden olası yönetmenler listesini hazırlamış. Listeyi oluşturan 5 yönetmen…

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
  1. silentbob on 3 Şubat 2017

    kevin smith olsun. diğerleri ile acaba yapabilir mi edebilir mi diye stresli stresli düşünüp duracağımıza. kevin smith’le optimal keyifli filmi yakalamış oluruz.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.