• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Bir İki Kelam] Guardians of Galaxy (Beklentiler, Kafamızdaki Sorular)

ÇİZGİ ROMAN

[Bir İki Kelam] Guardians of Galaxy (Beklentiler, Kafamızdaki Sorular)

kingis 12 Nisan 2017


Background
share close

Merhaba dostlar ! Bu benim köşe yazısı köşem. Burada gelecek bir film,dizi, oyunun veya herhangi bir geek kültürü ögesinin beklentilerini; incelemesini, genel konusunu ve bazen de havadan sudan konuşacağım.
Guardians of Galaxy ilk filmi beklediğimden iyi keyifli bir filmdi. Dünyadan uzak, tanımadığımız gezegenler, karakterlerle mizahi yönü fena olmayan, müzikleri hoş bir film izledik. İlk filmin eğlenceli olmasının yanı sıra Marvel Sinematik Evreni’ni oluşumu, sonsuzluk taşları ve işlevleri gibi birçok dünya üstü güçleri öğrendik. Bu evreni anlamamız için önemli bir dönüm noktasıydı.
guardians of the galaxy ile ilgili görsel sonucu

O noktaya kadar Asgard ırkı dışında uzaylı ırk bilmiyorduk. Dediğim gibi Sinematik Evrende yeni ufuklar gösterdi bize. Filmde ise birbirinden uyumsuz, amaçları farklı, maddi kârı herşeyden üstten tutan insanların belirli bir amaç için bir araya gelmesini görmüştük. Klişe bir senaryo idi lakin eğlenceli karakterler ile ortalama üstü bir film olmuştu.

İkinci filmde ise o geyik havanın kaçmayacağını düşünüyorum, kaçmayacaktır da.

Filmin çok fazla sayıda fragman ve TV spot’u yayınlandı. Olması gerekenden fazla olduğu kanaatindeyim. Hepsini izlemenin filmin heyecanını düşüreceğini düşünüyorum.

Gördüğümüze göre eski kadromuzun yanı sıra ilk filmde düşman olan Nebula ve Yondu‘nun da kadroya dahil oluyor. Nebula’nın belki ortak çıkarları dahilinde ekip ile takım olacağını düşünürken zaten çizgi romanlarda da as üye olan Yondu’nun ise takımda önemli bir rol olacağını göreceğiz herhalde. Gamora ve Drax aynı, Rocket ve Groot’un yine eğlenceli olacağını tahmin etmek zor değil. Star-Lord‘un ilk filmde babasının insan olmadığını öğrenmiştik. Bilgimiz dahilinde babası “GEZEGEN” Ego (Kurt Russel) olacak. Babasının gezegen olması nasıl olacak, en ufak bir fikrim bile yok ?

Filmde Sylvester Stallone olacak. Rolü hakkında bir bilgi olmasa da az görünen ancak kilit bir karakter olacağını bekliyorum.

Filmin belki de daha büyük görevi evreni bağlamak olacak. Sinematik evrenin en büyük olayı Avengers: Infinity War‘a dolayısıyla dünyaya, Thanos‘a, Avengers’a, Sonsuzluk Taşları‘na bir şekilde bağlanması gerekecek. Belki Stallone bu bağlamda bir karakter olabilir, bilemiyorum. Yine keyifli bir film izleyeceğimizi tahmin ediyorum ama filmin iyi bir film olmak dışında da görevleri var. Bu görevleri yerine getirmesi gerekecek, bu görevleri yerine getirirken sadece evreni bağlamak için yapılan bir film olmaması gerekecek. Yani film-sinematik evren dozajını iyi kurması gerekecek. Civil War‘da nasıl Avengers-Captain America dozajı iyi ayarlandı ise bunda da öyle ayarlanır umarım.

Uzun lafın kısası yine mizahi yönü kuvvetli bir Marvel yapımı gelecek. Karakter ve diyalogların keyifli olacağı, hikayenin normal, sinematografinin yine güzel olacağı bir yapım beklemekteyim. Ama filmin Sinematik Evrendeki görevinden dolayı altından kalkamayacağını düşünüyorum, umarım yanılırım.Filmi izlediğimizde ortalama, bizi Avengers: Infinty War’a bağlamış, “ilk film daha iyiydi” diyeceğimizi bekliyorum.

Filmin oyuncu kadrosunda Chris Pratt, Karen Gillan, Sylvester Stallone, Michael Rooker gibi isimler olacakken (IMDB Sayfası) yönetmen ve senarist koltuğunda belki de Scooby-Doo filmlerden tanıyacağınız James Gunn olacak. Film ülkemizde 28 Nisan 2017 tarihinde vizyona girecek.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.