• Home
 • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
 • keyboard_arrow_right DİZİ
 • keyboard_arrow_right Black Bolt Düşündüğünüz Kadar Sessiz Kalmayacak

ÇİZGİ ROMAN

Black Bolt Düşündüğünüz Kadar Sessiz Kalmayacak

Claymore 7 Mayıs 2017


Background
share close

Çok sevdiğimiz çizgi roman karakterleri vardır ya hani, yerinde olmak istediğimiz, güçlerine sahip olmanın hayalini kurduğumuz. Black Bolt da benim için onlardan biriydi. “…biriydi.” diyorum çünkü hala en sevdiğim karakterlerden biri olsa da okudukça fark ettim ki kesinlikle onun yerinde olmak istemem.

Fısıltıyla bile bir şehri yıkabilecek kadar güçlü bir sese sahip olduğunuzu düşünün. Harika değil mi? Cevap veriyorum: Değil! Sevdiğiniz, korumanız gereken, sizi sorgusuz sualsiz takip eden bir halkınız ve aileniz varken konuşamazsınız. Düşüncelerinizi söyleyemezseniz. Acınızı ya da kaygılarınızı dile getiremezsiniz. Öksüremez, hapşıramaz hatta uyuyamazsınız. Ya uyurken konuşursanız?! Sorumluluğu ve ıstırabı görebiliyor musunuz? Black Bolt olmak için gereken irade gücü korkutucu hem de gerçek olamayacak kadar!

maxresdefault-1-1

Çizgi romanlarda her zaman sevgilisi eşi Medusa, Black Bolt’un sesi olmuştur. Black Bolt’un söylemek istediklerini söyler, onun adına cevaplar verir. Bu onların arasındaki müthiş bağdan ve birbirlerini iyi anlamalarından kaynaklansa da Medusa’nın da çaresiz, cevapsız, Black Bolt’un ne düşündüğünü anlayamadığı anlar olur. Hâl böyle olunca da dizide nasıl bir Black Bolt’la karşılaşacağımız merak konusu oldu. Entertainment Weekly‘e röportaj veren Anson Mount (Black Bolt) bu konudaki merakımızı giderecek açıklamalarda bulundu. Black Bolt’un işaret diliyle iletişim kuracağını ama bunun Amerikan diliyle olamayacağını çünkü Black Bolt’un aslında Dünya’da yaşamadığını belirtti.

Aslında, işaret diliyle konuştuğum sahnelere daha çok hazırlanmak zorundayım, Amerikan İşaret Dili’ni kullanamam… Çünkü Black Bolt dünyalı değil, Amerikan İşaret Dili’ni bilmemesi gerek, bu yüzden kendi işaret dilimi yaratıyorum.

Anson, bununla yetinmiyor ve bahsettiğim, aynı zamanda çizgi romanlarda da işlenen kazara konuşma ve uyku sorununa da değiniyor,

Her gece yatmadan önce bir saat tam anlamıyla meditasyon yapması gerekiyor, böylece uykusunda konuşmuyor.

Geçtiğimiz günlerde yine Entertainment Weekly‘nin Scott Buck ile yaptığı soru-cevaptan ise diziyle ilgili yeni bilgiler edindik.

 • Scott, hikaye ve köken konusunda çizgi romanlara çok fazla sadık kalmayacak.
 • Hikaye Kraliyet ailesi etrafında gelişecek. Bir çeşit aile dramı izleyeceğiz.
 • Attilan Ay’da olacak.
 • Hikaye hem Ay’da hem de Dünya’da geçecek.
 • Agents of S.H.I.E.L.D.’deki olaylar Inhumans’a da etki edecek. Aynı evrende kabul edilecek.
 • Medusa’nın saç efektleri üzerinde hala çalışılıyor.
 • Motion-capture hiç bir karakter olmayacak, bütün karakterler aktörler tarafından canlandırılacak.
 • Lockjaw, yazarken ve çekerken en çok eğlendikleri karaktermiş ve herkesin favorisi olacakmış.
 • Ellen Woglom’un oynayacağı karakter çizgi romanlarda yokmuş, yeni ekledikleri bir karakter.

 

Inhumans_Logo

Uzunca bir yazıdan cımbızla ayıkladığımız satır başları bu şekilde. Görünen o ki hem iyi hem kötü haberler var. Özellikle motion-capture karakter olmaması üzücü. Gorgon’un insan görünümlü halini hiç beğenmesem de alışabilirim ama insan görünümlü bir Triton’a dayanamam. Umarım makyajla bu açığı kapatabilirler. Bir diğer rahatsız edici detay ise Lockjaw’ı sevimli ve komik göstermek için şapşal bir köpek yapacaklarmış izlenimi vermeleri.

İlk iki bölümü Roel Reine tarafından çekilen, oyuncu kadrosunda Anson Mount, Iwan Rheon, Serinda Swan, Ken Leung, Isabelle Cornish, Eme Ikwuakor, Mike Moh ve Sonya Balmores’ın yer aldığı Inhumans toplamda sekiz bölüm olacak ve ilk iki bölümü IMAX salonlarında 1 Eylül 2017 tarihinde, dizi ise 26 Eylül itibariyle ABC kanalında yayınlanacak. Tanıtım fragmanına ise buradan göz atabilirsiniz.

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

 

Etiketler: .

Avatar
Yazar

Claymore

Kral’ın Takvimi’ne göre 490 yılında Quel’Thalas’ta bir elf olarak dünyaya geldi. 632 yılında Arthas’ın Scourge’ünün Quel’Thalas’ı işgali sırasında Sunwell’i savunurken hayatını kaybetti. 639 yılında Arthas tarafından Eastern Plaguelands’ta bir death knight olarak tekrar diriltildi ve onun için savaşmaya başladı. Silah arkadaşı Darion Morgraine’in başlattığı isyana katılarak Arthas’ın boyunduruğundan kurtuldu ve Horde’a katıldı. Daha sonra Lonca’yı kurdu. Hemi, Arha ve Rhathas ile sayısız savaşa katıldı. Şu an lideri olduğu Death Knight birliği Knights of the Ebon Blade’nin kalesi Acherus’ta yaşıyor. Simyacılık ve otacılık ile geçimini sağlıyor ve kitap yazmaya devam ediyor.

list Arşiv

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.