• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Captain Marvel Filmi Yönetmenini, Pardon, Yönetmenlerini Buldu!

ÇİZGİ ROMAN

Captain Marvel Filmi Yönetmenini, Pardon, Yönetmenlerini Buldu!

unratedlogician 19 Nisan 2017


Background

Variety’nin haberine göre Marvel sonunda Captain Marvel filmini yönetecek kişiyi, veya bu durumda, kişileri buldu. 2015 yapımı Mississippi Grind filminin de yönetmen ikilisi olan Anna Boden ve Ryan Fleck, Carol Danvers’ın hikayesini anlatacak kişiler olarak seçildi.

Marvel’ın takım çalışmasına verdiği önemi de gösteren bir hamle diyebiliriz sanırım buna. Bildiğimiz gibi Russo kardeşler Captain America Winter Soldier ile Civil War’u yönetmişlerdi ve Avengers Infinity War ile Avengers 4’ü yönetecekler. Bunun yanında bu filmlerin yazarlığını da Christopher Markus ile Stephen McFeely ikilisi üstleniyor. Marvel şimdiye kadar bu ikili çalışmalardan memnun olacak ki, bu yöntemi sürdürmeye kararlı. Ayrıca bu haberin de ana konusu olan Captain Marvel filmini, ilk Guardians of the Galaxy filminin de yazar ekibinde olan Nicole Perlman ve Meg LeFauve ikilisi yazıyor.

1200

Bu seçimin bir diğer yönü daha vardı. Bildiğimiz gibi işin karşı tarafındaki sinematik evrende, Wonder Woman filmini yönetmesi için DCEU bir kadın yönetmene(Patty Jenkins) görev vermişti. Bunun üzerine, MCU’nun da ilk kadın yönetmen seçimini Captain Marvel filmi ile yapacağı söyleniyordu. Marvel, Captain Marvel filmi için bir kadın yönetmen seçti, evet. Fakat bununla da kalmadı. Yanına bir de erkek yönetmen ekledi. Bir taşla iki kuş, iki taşla bir kuş, iki taşla iki kuş, neyse.

Tabii bu işin şakası. Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisi uzun zamandır filmlerde beraber çalışıyorlar. İkili taa üniversite yıllarında tanışmış, sevgili olmuş ve beraber film yönetmeye karar vermişler. Bunca senedir böyle bir birlikteliği yönetmek de kolay iş değildir diye sanıyorum, takdir etmek gerek. Artık, bir yönetmen koltuğunda kocasınlar diyor ve yeni filmlerinde de kendilerine başarılar diliyoruz.

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

Tagged as: .

Avatar
Author

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
Activision Blizzard Studios Kuruldu!

Daha geçen konuşuyorduk bu konuyu Kafkaesk ile! Çizgi roman uyarlamaları 2000’lerden beri Hollywood’a damgasını vurdu...

Duncan Jones Warcraft Üçlemesini Konuştu

Duncan Jones pek yakında vizyona girecek Warcraft filminin bir seri halinde devam edeceğini açıklamıştı. Warcraft’ın...

Kapat