ÇİZGİ ROMAN

Firefly Geri Dönecek Mi?

R.ist.T.O. 11 Şubat 2017


Background
share close

Joss Whedon’un Firefly dizisi, kısa yayın ömrüne rağmen efsaneleşmeyi başarmış bir bilim kurgu dizisi. Benim de en sevdiğim diziler arasında saydığım Firefly’a bu kült statüyü kazandıran kadro, hikaye, konsept vb bir çok özellik sayılabilir ama Fox’un diziye çok şans tanımadan baltayı vurmuş olması en büyük etken olabilir.

Fark etmişsinizdir ki Fox son zamanlarda bir çok eski dizisini yeniden reboot veya devam dizileri olarak yeniden yayımlama çabasında. X-Files’dan 24’e, hatta Prison Break’e kadar bir çok dizi Fox tarafından mezarlarından kaldırıldı.

Şimdi de Fox’un diriliş projelerinden birinin de Firefly olabileceği söyleniyor. Fox’un Eğlenceden sorumlu Başkanı (President of Entertainment) konu ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı.

Firefly dizisinin devamını getirme opsiyonu masada fakat bu yalnızca Joss Whedon’un showrunner olarak projeye dönmesi durumunda gerçekleşebilir.

Firefly fanları olarak dizinin devam bölümlerinin çekilmesini tabii ki istiyoruz. Fakat buna bazı engeller olacaktır.

Orijinal kadro toparlanabilecek mi? Firefly kadrosunda bulunmuş birçok oyuncu diziyle ilgili her zaman çok olumlu konuşmuş ve geri dönmek isteyeceklerinden bahsetmiştir fakat bildiğimiz kadarıyla Nathan Fillion, Morena Baccarin, Alan Tudyk gibi oyuncuların hali hazırda devam eden projeleri bulunuyor.geekstra_serenityJoss Whedon’un dönmek isteyip istemeyeceği de ayrı bir soru işareti. Marvel ile yollarını ayırdıktan sonra bir süre yeni ve kendine özgü projelerle ilgileneceğini açıklayan Whedon şimdi bir 2. Dünya Savaşı korku filmi üzerinde çalışmakta.

Ayrıca Firefly ve Serenity sonrası birçok açıklamasında Firefly dünyasına geri dönmeyeceğinden defalarca bahsetmişti.

Dizinin ve yaratılan dünyanın fanları olarak tabii ki daha fazla Firefly içeriği istiyoruz fakat “dizi devam etmeli mi ?” diye sormadan da edemiyorum. Zira zorlama bir devam hikayesi anılarımızdaki Firefly bütünlüğünü bozabilir hatta kirletebilir.

Şahsen eğer orijinal kadro ve Joss Whedon işin içinde olduğu sürece kötü bir yapımın çıkmayacağını düşünüyorum ve diliyorum ki Joss ve oyuncular Firefly’ı yaşatma kararı verirler.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.