• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Fox’tan Tek Taşla İki Kuş: X-Force Filmi Yönetmenini ve Yazarını Buldu!

ÇİZGİ ROMAN

Fox’tan Tek Taşla İki Kuş: X-Force Filmi Yönetmenini ve Yazarını Buldu!

unratedlogician 9 Eylül 2017


Background
share close

Geçen sene 21st Century Fox, Deadpool ile elindeki Marvel hakları doğrultusunda en büyük gişe başarısını elde edip, daha sonrasında da mantıklı olanı yapıp odağını daha Merc with a Mouth’lu taraflara kaydırmıştı. Öncelikle hiç vakit kaybetmeden Deadpool devam filmini, ardından da bir X-Force filmi geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz gün Deadline‘dan gelen habere göre Fox, X-Force filmini hem yazıp hem de yönetmesi için Drew Goddard ile anlaştı.

ob_d3e65c_drew-goddard

Drew Goddard, Cloverfield, The Cabin in the Woods ve The Martian gibi filmlerin yazarlığını yapmış, Daredevil dizisinin ilk sezonunun da yaratıcı yazar kadrosunda yer almış başarılı bir senarist. Bunları göz önüne aldığımızda Goddard’ın filmin senaryo tarafına harika bir ekleme olduğunu düşünüyorum. Goddard’ın yönetmenlik konusunda ise The Cabin in the Woods dışında pek bir tecrübesi bulunmuyor. İşin bu tarafında biraz şanssız olduğu da söylenebilir aslında. The Martian’ı yine hem yazıp hem yönetmesi beklenirken, daha sonra Ridley Scott’a bırakılmıştı bu görev. Sony için de bir Spider-Man spinn-off’u olarak Sinister Six filmi üzerine çalışıyordu fakat malum o da bir sonuca ulaşmadı. Bu film ile bir süredir devam eden bu şanssızlığını da kırma fırsatı var elinde.

Cable-and-Domino-in-Deadpool-2

X-Force’u şiddet kullanmaktan çekinmeyen, görev odaklı bir mutant ekibi olarak açıklayabiliriz. Şu an için filmde ekibin kimlerden oluşacağı konusunda bir tahminde bulunmak gerekirse, elimizdeki en güvenilir üç karakter Deadpool, Domino ve Cable. Pek ihtimal vermesem de Deadpool filmindeki başarılı yansıtılışı sonrası belki bir Colossus eklemesi de görebiliriz. Bunların dışında ben açıkçası Psylocke ve Nightcrawler’u da görmeyi isterim. Karakterleri en son X-Men filminde 1980’lerde görmüştük fakat Fox X-Men evreninde devamlılık ve zaman problemlerinin göz önünde pek bulundurulmadığını biliyoruz. Ve açıkçası Deadpool’un bu yeni X-Men takım filmleri ile en düşük seviyede bağlantıda bulunmasını da umuyorum. Eğer kullanmaya karar verirlerse bu aktörler için Clossus’ta yaptıkları gibi yeni birer oyuncu seçebilirler.

Peki X-Force filmi için Drew Goddard tercihini siz nasıl buluyorsunuz? Takım üyeleri için sizin tercihiniz kimler olurdu?

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

 

 

Etiketler: .

Yazar

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Arşiv

Background
Önceki Bölüm

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.