• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Joss Whedon DC İçin Batgirl Yönetebilir!

ÇİZGİ ROMAN

Joss Whedon DC İçin Batgirl Yönetebilir!

R.ist.T.O. 31 Mart 2017


Background
share close

Evet bomba gibi bir haber. Variety’nin haberine göre DC genişleyen Bat Ailesi filmler serisine Batgirl ile bir yeni film daha ekliyor gibi görünüyor (daha önce şurada sizinle paylaştığımız gibi Chris McKay Nightwing’in yönetmeni olarak belirlendi). Busefer ele alınacak olan karakter ise Batgirl, nam-ı diğer Barbara Gordon.

Haberin asıl ilginç ve heyecan verici kısmı Batgirl filminin gelecek olması biledeğil, Batgirl filmini yönetmek için DC’nin görüşmekte olduğu isim. Başlıkta da belirttiğim üzere bu isim Joss Whedon! Eğer görevi kabul ederse Joss abimiz filmi yönetmekle kalmayacak, senaryoyu yazacak, Toby Emmerich, Jon Berg ve Geoff Johns ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek.geekstra_batgirl (3)Filmle ilgili henüz net bir bilgi yok. Yönetmen belli değil, oyuncular belli değil ve baş rol belli değil. Eğer Joss Whedon yönetmenliği kabul ederse, yönetmen olarak Avengers: Age of Ultron sonrası ilk film projesi olacak.

Bu haber olası bir Joss Whedon-Geoff Johns işbirliği anlamına geldiği için büyük heyecan verirken, biraz da beni endişelendirmiyor değil. İzlenimlerim DC/WB’nin Marvel/Disney’e göre daha katı bir yönetim ve kontrol mekanizması var. Her ne kadar DC başkanlığına Geoff Johns gelmiş olsa da Kevin Feige kadar geniş bir yaratıcı özgürlük sunabileceğini sanmıyorum.

Ayrıca daha önce bir sinematik evren kontrol etmiş bir isim olarak Joss Whedon’un “iyi oturmamış” bir yapıya sonrada dahil olarak istediği vizyonu ortaya koyması da biraz daha zor olacak belki de evrenin yapısı ve geleceği hakkında DC/WB yönetimi ile çatışacaktır.

Hele Avengers: Age of Ultron sonrasında aldığı çok da iyi olmayan eleştiriler, Thor filminin setupı için zoraki sahne ekletilmesi vb. durumlar yaşayan Joss’un “aman s*kerler” modunda mı takılacağı yoksa “bu sefer her şey dört dörtlük olmalı” modunda mı olacağını bilemiyoruz fakat her türlü ekstrem uçlara gidebilecek bir iş birliği olacak gibi görünüyor.geekstra_batgirl (1)Gelelim Batgirl’e. Açıkçası Buffy the Vampire Slayer’ın yaratıcısından iyi bir Batgirl filmi geleceğini düşünüyorum. Fakat benim merak ettiğim Batgirl’ın hikayesi kapsamında Barbara’yı Oracle olarak hiç görüp görmeyeceğimiz.

Serilerde genel standartın üçleme olmasının sebebi temel anlatım yapısı olan giriş, gelişme sonuç yapısını seriye taşımanın en kolay yolu olmasından olsa gerek. Batgirl’ün zaman içinde bir üçlemeye giden başarısı söz konusu olduğunda umarım ortanca filmi Oracle olarak geçiren bir Batgirl serisi izleme fırsatımız olur.

Bu noktadan sonrası konuk yazarımız ModernMyth‘in sözleri:

Bu sinema sektörü çok değişik bir şey be kardeşim! Hele ki geeksen daha da bir acayip oluyor yemin ediyorum. Bir bakıyorsun en güvendiğiniz dağlara kar yağıyor bir daha kafanı çevirip son bir umutla bir kez daha bakıyorsun en güvendiğin dağlara yağan karlar bir anda eriyor! Şimdi geçeceğimiz haberi ancak böyle tanımlayabiliyoruz!

Geçtiğimiz ay içerisinde Warner Bros’un DCEU içerisinde geçecek bir Nightwing filmi planladığını ve filmin ilk scripti için Batman Lego Movie’nin yönetmeni Chris McKay ile anlaştığının haberini almıştık. Fanların olumlu tepkilerini beğenmiş olacak ki Warner Bros, bu sefer de aynı evren içerisinde geçecek bir Batgirl filmi çekmeye karar vermiş. Kaynak Variety.

Ve haberin en bomba, en ilgi çekici, en hype kastırıcı kısmına geliyoruz. Warner Bros’un uzun süredir female lead süper kahraman filmi çekmek istediğini söyleyen, Marvel Sinematik Universe’e bir Black Widow filmi ile dönebileceğini defalarca belirten Joss Whedon ile filmi yazıp yönetmesi konusunda anlaştığı yönünde bir bilgi de bulunuyor haberin içerisinde! Firefly, Buffy the Vapire Slayer, The Avengers, Avengers Age of Ultron -Ultron sorgulanabilir tabii- gibi geek bünyelerin müthiş haz duyduğu yapımlar ortaya koyan bu müthiş insanın Batgirl filmi için adının bile geçmesi müthiş bir şey değil mi?

Ha bu arada tabii ortada Warner Bros’un dedebeyleri gibi bir gerçek var tabii. Bu dedebeyler biliyorsunuz ki her şeyi bir anda mahvedebilmek gibi bir süper güce sahip.

Ancak her şeye rağmen DCEU diyoruz, Batgirl diyoruz, Joss Whedon diyoruz! Ama hala hype kasmayan birileri oralardan el sallıyor mu bizlere onu da bilmiyoruz!

Yazar : ModernMyth

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.