• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Bir İki Kelam] LOGAN (Beklentiler,Kafamızdaki Sorular)

ÇİZGİ ROMAN

[Bir İki Kelam] LOGAN (Beklentiler,Kafamızdaki Sorular)

kingis 8 Şubat 2017 1


Background
share close

X-Men serisinin başarısı, filmlerin kalitesi tartışılır.  Ancak bu seride sanırım tartışamayacağımız şey Hugh Jackman‘ın çok iyi bir Wolverine olduğudur.

wolverine ile ilgili görsel sonucu

Wolverine üçlemesinin son, X-Men’in dokuzuncu filmi olan “Logan” karakterini temel olarak Mark Millar’ın harika bir çizgi roman serisi olan “Yaşlı Adam Logan” çizgi romanında alıyor.old man logan ile ilgili görsel sonucuBu noktada çizgi romandan biraz bahsetmek lazım spoilersız tabii. Alternatif bir gelecekte geçen “Logan” öyküsünde kahramanların olmadığı veya saklandığı bir distopya (dememiz yanlış olmaz heralde) ve Wolverine adını unutmuş, yaşlanmış kendisini ailesine vermiş bir Logan vardır. Bu Logan’ı bir gün kör olmuş eski Avengers üyesi Clint Barton ” Hawkeye” bir teklifle yerine gelir ve macera başlar dersek en kolay şekilde özetlemiş oluruz.

Bu filme ne kadar uyarlanır, çizgi romandaki büyük olaylar uyarlanır mı bilemiyoruz. Hawkeye karakterinin olmayacağı kesin. Malum Hawkeye’ın hakları Marvel’da. Bunun dışında özellikle X-Men konusu uyarlanabilir, uyarlanmış olabilir. Bu noktadan itibaren film fragmanları üzerinden konuşmaya devam edelim.


Fragmanlarda yaşlı, belki de artık hayat umurunda olmayan bir Logan görüyoruz. Özellikle Logan’ın üstüne olan ilk fragmanda gerek şarkı seçimiyle gerek sahnelerle “bu adam yaşlandı artık!” ifadesini gözümüze vuruyorlar. Anladığımız kadarıyla bir savaş olmuş ve mutanlar “bir şekilde” yokolmuş, yokedilmiş ve kalan azınlık saklanıyor. Bu noktada Profesör X’in çizgi romanlarda Wolverine’in klonu olarak bildiğimiz genç X-23 karakteriyle gelmesi ve belki de X-23 son umut olarak Wolverine teslim edilmesi önümüzdeki süreçte oluyor.

logan poster ile ilgili görsel sonucu
Bu noktada “The Last of Us” vari bir hikaye göreceğimizi varsayıyoruz. Logan ve X-23’ün arasında yavaş yavaş oluşacak “baba-kız” hikayesi iyi işleniş ve iyi oyunculukla çok iyi olabilir.

Peki kafamızdaki sorular ne ?

Öncelikle mutantların nasıl yok olduğu kilit nokta gibi duruyor. X-23’ün hikayedeki görevi ve Profesör X’in nasıl bir durumda olduğu da merak konusu.

Bunun dışında çizgi romana ne kadar bağlı kalınabilecek ve daha da önemlisi bu hikaye X-Men evrenini neresinde geçecek ?

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek ile başlayan evren mi, yoksa Wolverine hikayeleri başka alternatif bir evrende mi geçiyor ya da Logan bambaşka bir evren mi ?

Bu ve daha fazla merakımızı 3 Mart 2017de alacağız gibi görünüyor. Ve unutmadan söyleyelim bu Hugh Jackman’ın Wolverine olarak oynadığı son film. Umarım güzel bir veda, güzel final olur.

Konuk Yazar: Can Öztaş

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
  1. Sonsuz on 9 Şubat 2017

    Saçmalık, profesör X ölmüştü ! Sonynin elinden bir an önce alınması gerek xmenin, avengars gibi bir xmen istiyorum ben artık, bazen xmen filmi izlerken dizi izliyormuş gibi hissediyorum, koftiden efektler falan, cidden baydılar.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.