• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Marvel Legacy – Marvel Bize Sevdiklerimizi Geri Mi Veriyor?

ÇİZGİ ROMAN

Marvel Legacy – Marvel Bize Sevdiklerimizi Geri Mi Veriyor?

Konuk Yazar 9 Aralık 2017


Background
share close

Marvel Legacy başlayalı birkaç ay oldu ve seriler belirli yollar almaya, kişiliklerini kazanmaya ufak ufak başladı. Burada Marvel’da neyi özlediğimizi, neyi görmenin bizi mutlu ettiğinin biraz üstünden geçelim dedim.

Bana göre bizim özlediğimiz çocukken televizyonda gördüğümüz kahramanların maceralarını okumak. Evet, en basit anlatımıyla bu bana soracak olursanız. Biraz açmak gerekirse; örneğin, sinemada veya televizyonlarda Hulk izliyorsunuz ama iş ben birde bu karakterin güncel çizgi roman serisini takip edeyim noktasına geldiğinde karşınıza çıkan karakter Amadeus Cho adında Çinli biri ya da sinemadan veya çizgi filmlerden gazlanıp Spider-Man okumak istiyorsunuz ama bu sefer karşılaştığınız manzara zengin, şirket sahibi bir Peter Parker. Aslında anlatmak istediğim biz çizgi roman okuyucularının yeni oluşturulan karakterlerin ten rengine ya da herhangi başka bunun gibi bir özelliğine tepkisi yok. Sadece sevdiğimiz kahramanları alıp değiştirip origin hikayelerinden başka noktalara taşınması bahsettiğim kitlenin firmalara karşı tapkisine neden olmuştu.

Ve evet, Marvel Legacy başladı ve seriler ilk dalga story arclarınınn yavaş yavaş sonuna yaklaştı. Gelinen nokta ise yüzü All-New, All-Different evreni ile asılan çizgi roman okuyucularının yüzleri Legacy sayesinde tekrar ufak ufak gülmeye başlaması oldu. Seriler hakkında küçük küçük bilgi vermek gerekirse; örneğin, en popüler Marvel serilerinden olan Spider-Man, bildiğimiz fakir Peter Parker’ın geri döndüğü bir story arcla başladı Legacy serüvenine. Parker’ın günlük hayatta karşılaştığı sorunları ve Spider-Man’lık hayatındaki zorlukların üstesinden gelmeye çalışmasını ve bazen o ince çizgiyi tutturamayışını görmek gerçekten özlediğimiz çizgi roman panelleriydi. Bu ve buna benzer birçok seri benzer bir çizgide başladı Legacy macerasına.

Uzun lafın kısası Marvel uzun bir aranın ardından okuyuculara okumayı istedikleri hikayeleri tekrar sunmayı hatırladı. Bu şekilde devam etmesi dileğiyle pek saygı değer Marvel’ın.

-Wabbajack

 

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.