• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Marvel’ın Inhumans Serisinin Resmi Logosu Duyuruldu!

ÇİZGİ ROMAN

Marvel’ın Inhumans Serisinin Resmi Logosu Duyuruldu!

Claymore 29 Mart 2017


Background
share close

Önce film olarak duyurulan, daha sonra bizi “olmayacak galiba”, “iptal edilecek” düşüncelerine sevk eden en sonunda da dizi olarak çekimlerine başlanan Marvel’ın Inhumans serisinin resmi logosu paylaşıldı. Logonun çizgi romanlardakine sadık olmasını yerinde bir karar olarak görüyorum. Bugüne kadar film duyurulduğundan beri resmiyetleri belli olmayan pek çok farklı logo internette paylaşıldı. Sonunda özellikle Paul Jenkins ve Jae Lee’nin Inhumans’ınınkiyle neredeyse aynı bir logoyla karşılaşmak beni mutlu etti.

Inhumanlar ilk olarak 1965 yılında Fantastic Four’un 45. sayısıyla birlikte görücüye çıkıyor. Stan Lee ve Jack Kirby’tan tarafından yaratılan Inhumanlar bana kalırsa Marvel evrenine asıl büyük girişini Silent War ve War of Kings ile yapıyor. Tepe noktaya ise Paul Jenkins ve Jae Lee’nin Inhumans hikayesi ile ulaşıyor. Köken hikayesine değinecek olursak; Skrull’larla savaş halinde olan Kree ırkının Dünya’yı ve üzerinde yaşayan henüz Homo Sapiens’e evrilmemiş canlıları keşfederler. Skrull’lara karşı verdikleri savaşta süper askerler olarak kullanmayı düşündükleri bu canlıların genetik yapılarıyla oynarlar. Ancak daha sonra bilinmeyen bir sebepten dolayı deneylerini ve deneklerini bırakıp kaybolurlar. Denekler ise kazandıkları yeni yeteneklerle birlikte müthiş bir teknolojik gelişim gösterirler ve Inhumanlar olarak yaşam sürerler. Kralları ise Blackagar Boltagon yani Black Bolt’tur.

Dizinin çekimlerine geçtiğimiz aylarda Honolulu, Hawaii’de başlandı. Dizinin yönetmenliğini ise şimdilik ilk iki bölüm için Role Reine yapmakta.  Açıklanan oyunculara ve karakterlere ise buradan göz atabilirsiniz. Yönetmen konusunda çok büyük şüphelerim var dürüst olmak gerekirse. Adını daha önce hiç duymadım ve imdb sayfasında yaptığım ufak bir gezinti de pek umut verici sonuçlanmadı ama diğer yandan dizinin senaristinin Scott Buck olması (Dexter, Iron Fist, Six Feet Under) tekrar umutlarımı tazeliyor. Şimdilik beklemek ve ABC-Marvel ortaklığına güvenmek en iyisi. Bu arada bizler beklerken, Inhuman setinden görüntüler de gelmeye başlıyor. Fotoğraflarda Black Bolt’u, Medusa’yı ve kardeşi Crystal’ı görebiliyoruz.

Black BoltC6OSvYmWQAAQTFU

CrystalC6weXkxVoAEb-5-

LockjawC6M23OUU4AALtzB

MedusaC7BEyRJXEAAHw45.jpg largeToplamda sekiz bölüm olarak duyurulan Inhumans’ın ilk iki bölümü IMAX salonlarında 1 Eylül 2017 tarihinde, dizi ise 26 Eylül itibariyle ABC kanalında yayımlanacak.

Avatar
Author

Claymore

Kral’ın Takvimi’ne göre 490 yılında Quel’Thalas’ta bir elf olarak dünyaya geldi. 632 yılında Arthas’ın Scourge’ünün Quel’Thalas’ı işgali sırasında Sunwell’i savunurken hayatını kaybetti. 639 yılında Arthas tarafından Eastern Plaguelands’ta bir death knight olarak tekrar diriltildi ve onun için savaşmaya başladı. Silah arkadaşı Darion Morgraine’in başlattığı isyana katılarak Arthas’ın boyunduruğundan kurtuldu ve Horde’a katıldı. Daha sonra Lonca’yı kurdu. Hemi, Arha ve Rhathas ile sayısız savaşa katıldı. Şu an lideri olduğu Death Knight birliği Knights of the Ebon Blade’nin kalesi Acherus’ta yaşıyor. Simyacılık ve otacılık ile geçimini sağlıyor ve kitap yazmaya devam ediyor.

list Archive

Previous post
Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
BATMAN vs SUPERMAN MARVELİ KORKUTMUYOR

Batman vs Superman filminin çıkış tarihi 2015 senesinden 2016 olarak değiştirildikten sonra bir çok insanın...

BALKON KEYFİ GERİ DÖNDÜ!

Evet gençler! İşte geldik burdayız! Saygın nam-ı diğer Exoblivione ve ben deniz R.ist.T.O. uzun bir...

Kapat