• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Maximus İhanet Tohumlarını Ekiyor: Inhumans’tan İlk Tanıtım Videosu!

ÇİZGİ ROMAN

Maximus İhanet Tohumlarını Ekiyor: Inhumans’tan İlk Tanıtım Videosu!

Claymore 6 Mayıs 2017


Background
share close

Önce sinematik evrene dahil edip sonra anlam veremediğim bir kararla bundan vazgeçerek güzelim markayı diziye çeviren Marvel, sonunda ilk tanıtım videosunu yayınladı.

Videoda Iwan Rheon’un canladıracağı Maximus’un ağzından, “Kralımızı takip etmemiz ve onun kadar sessiz kalmamız mı gerekiyor?” sorusunu duyuyoruz. Medusa’ya ait olduğunu düşündüğüm ama emin olamadığım başka bir ses ise “Kardeşine ihanet etmekten bahsediyorsun, vatan hainliğinden bahsediyorsun.” diyerek Maximus’a yanlış yolda olduğunu hatırlatmaya çalışıyor ama Maximus durur mu? Yapıştırıyor cevabı ve “Özgürlükten bahsediyorum, bütün Inhumanlar için özgürlükten…” diyerek bitiriyor.

Video aslında bu kadar. Üzerine fazla konuşacak bir şey vermiyor ne yazık ki. Çizgi romanlardan az çok bilenler Maximus’un oldum olası abisi Black Bolt’a karşı olduğunu biliyorlar. Yani bu zaten tahmin ettiğimiz bir durumdu. Bunun dışında ise videonun ilk 5 saniyesi kadar logonun arkasında belli belirsiz Attilan’ı görüyoruz. Gördüğüm Attilan’ın kalitesinden memnun kalmasam da en azından orijinaline yeterince sağdık bir Attilan görmek güzel.
Bilmeyenleriniz için ise Attilan, Inhuman’ların anavatanı. Inhumanlar ilk zamanlarda henüz günümüz insana evrimini tamamlayamamış primatlardan kendini ayırmak için bir şehre ihtiyaç duyduklarında Kral Myran tarafından kurulmuştu. İnsanlık geliştikçe ve buna paralel olarak insanlardan saklanmak gittikçe zorlaştıkça şehir tekrar tekrar yer değiştirmek zorunda kaldı. Sonunda ise Black Bolt zamanında Ay’a taşındı. Videoda da görünen o ki, eğer renkler ve netlik beni yanıltmıyorsa Attilan Ay üzerinde bir yerlerde.

Inhumans Season 1 Gallery 2017 Pictured: (From Left to Right) Eme Ikwuakor (Gorgon), Ken Leung (Karnak), Anson Mount (Black Bolt), Serinda Swan (Medusa), Isabelle Cornish (Crystal), Iwan Rheon (Maximus)

Dün paylaşılan görselden sonra, çok mutsuzdum. Kostümlerin kalitesi ve makyajlar çok büyük bir hayal kırıklığıydı. Çok kötüydü. Biraz da zevk meselesi tabii ama beni derin düşüncelere ve korkulara itti. Kostümler o kadar günümüz ve bir o kadar ucuz duruyordu ki inanamadım. Özellikle de bir kraliyet ailesine kesinlikle yakışmayacak şekilde kötü. Kostümlerdeki bu özensizlik, dizinin görsel efektlerinde de kendini gösterecek diye endişeliyim. Bunların hepsi bütçe ile ilgili sıkıntılardan da kaynaklanıyor olabilir, hak da veririm o zaman ama yine de Medusa’nın korkunç makyajına bir mazeret bulamıyorum.

Sonuç olarak beklentimi düşük tutmaya ve diziyi sessiz sakin beklemeye karar verdim. Umarım beni utandırırlar ve dizi çıktığı zaman sitede uzun uzun hakkındaki güzellemeleri okuruz. Arkadaş ortamlarında Marvel’ın bizi nasıl ters köşe ettiğinden bahsederek keyifleniriz.

Toplamda sekiz bölüm olarak duyurulan Inhumans’ın ilk iki bölümü IMAX salonlarında 1 Eylül 2017 tarihinde, dizi ise 26 Eylül itibariyle ABC kanalında yayımlanacak.

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

 

 

 

Avatar
Yazar

Claymore

Kral’ın Takvimi’ne göre 490 yılında Quel’Thalas’ta bir elf olarak dünyaya geldi. 632 yılında Arthas’ın Scourge’ünün Quel’Thalas’ı işgali sırasında Sunwell’i savunurken hayatını kaybetti. 639 yılında Arthas tarafından Eastern Plaguelands’ta bir death knight olarak tekrar diriltildi ve onun için savaşmaya başladı. Silah arkadaşı Darion Morgraine’in başlattığı isyana katılarak Arthas’ın boyunduruğundan kurtuldu ve Horde’a katıldı. Daha sonra Lonca’yı kurdu. Hemi, Arha ve Rhathas ile sayısız savaşa katıldı. Şu an lideri olduğu Death Knight birliği Knights of the Ebon Blade’nin kalesi Acherus’ta yaşıyor. Simyacılık ve otacılık ile geçimini sağlıyor ve kitap yazmaya devam ediyor.

list Arşiv

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.