• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Spider-Man MCU’dan Kopacak Diyorlar!

ÇİZGİ ROMAN

Spider-Man MCU’dan Kopacak Diyorlar!

Konuk Yazar 30 Mart 2017 1


Background
share close

Marvel Sinematik Evreni… 2008 yılından beri Marvel Studios’un ilmek ilmek eleyerek bugünlere getirdiği bir hanedanlık. Şu ana kadar altın kalpli askeri her zaman hanedanlığın halkına yol göstermeye çalışıyor, bazen huysuzlansa da yufka yürekli yeşil devi hanedanlığını korumak için elinden geleni yapıyor, hayatını halkına adamış egoist mucidiyse sürekli ileriyi görmeye çalışıyordu. Ancak bu hanedanlığın hep bir şeyi eksikti. Hep bir şeye özlem duyuyordu. Sanki kalbinin derinliklerinde yatan bir dostu ondan koparılmış, acı çeker bir vaziyetteydi. Ve bir gün geldi o, dostuna kavuştu. Kim miydi o dost? Mahallesinin yardımsever örümceği.geekstra_mcuO dost bir gelmişti pir gelmişti, hanedanlığın ona duyduğu hasreti 15 dakikalık ziyaretiyle dindirmişti. Ancak gitmeye niyeti yoktu, önce hanedanlığın mucidiyle kendi mahallesini korumak için savaşacak, daha sonra hanedanlığını dış dünyanın bilinmeyen tehlikelerinden koruyacaktı. Buna yemin etmişti.

Şimdilerde ise hanedanlığımızın bu dostunun maalesef tekrar yaban ellere düşmesi gündemde. Marvel & Sony ortaklığının Sony kanadında yer alan, aynı zamanda Spider-Man Homecoming’in ve Spider-Man devam filminin yapımcısı olan Amy Pascal’ın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

Amy Pascal, verdiği bir röportajda iki tarafın yaptığı anlaşmanın günümüz sinema sektöründe pek fazla görülen bir şey olmadığını ve bazı yaratıcı düşünce farklılıkları sebebiyle Homecoming 2’den sonra karakterin MCU’dan kopabileceğini söyledi. (Editör notu: ne bu çocuklara verilen boşanma sebebi gibi “yaratıcı farklılıklar” mazereti… )

Haber özellikle yerli medyaya karakterin kesin olarak evrenden ayrılacağı şekilde yansıdı ancak Amy Pascal mevcut anlaşmanın kağıt üzerinde ne zamana kadar devam ettiğini belirtiyordu ve yaptığı açıklamada ortaklığın kesin olarak biteceğini ima dahi etmemişti.geekstra_spideyŞimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Günümüz sinema sektöründe hatta aklınıza gelen başka herhangi bir sektörde kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Kendinizi Sony’nin yönetim kurulu başkanının yerine koyun. 1 kuruş dahi ödemeden bir film çektiriyorsunuz ve bu filmden elde edilecek bütün gelirler sizin kasanıza giriyor. Ayrıca siz bu filmi iki farklı ekiple toplam 5 defa çekmeyi denemişsiniz ve istediğiniz başarıyı bir türlü elde edemişsiniz. Hani demiştik ya kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye; kazınız milyon dolarlar olsun, tavuğunuz
Spidey… Siz o tavuğu verip o kazı almaktan vazgeçer misiniz?

 

Yazar : ModernMyth

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
  1. Sonsuz on 30 Mart 2017

    Yapılacak tek şey var, izleyici MCU haricinde çekilen filmlere gitmeyecek. Çakılacak şerefsizler. Fantastic Four, Ghostrider, hatta X-Men MCU haricinde çevrilen filmler vasatı aşamıyor. Deadpool’da Ryan Reynolds sayesinde izlenecek halde çıktı, yıllardır gerçek X-Men göremiyoruz, bizim yaşımız geçiyor, ölmeden şunların hepsini MCU çatısı altında görelim inşallah.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.