• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right [SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme]Legion

ÇİZGİ ROMAN

[SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme]Legion

kingis 13 Şubat 2017


Background
share close

legion dizi ile ilgili görsel sonucu

Günümüz çizgi roman dizilerinin “basmakalıp” bir düzeni var. Ana karakterlerin sıradan insandan bazı değerler kazanarak, fedakârlık yaparak bir süper kahramana olan dönüşüm hikayesi. Ancak bu dizide öyle bir şey yok, olmak zorunda da değil. Akli dengesi bozuk, hatta belki de olmayan, gerçeklik ve zaman algısı saçma sapan olan, kafasının içinde bir sürü kişilikleri olan, güçlerinden haberi olmayan, hatta olsa bile kullanımını bilmeyen bir adamın öyküsü bu. Karışık ve saçma geldi değil mi ? Ne kadar saçma ise yazarlar, yönetmenler o kadar başarılı bir yapım sunuyor karşımıza.

Dizinin tabii bir noktasın devletin, insanların mutanlara bakışı ve davranışı gibi konular gibi olsa da dizinin odak noktasının başka şeyler olacağı kanaatindeyim.legion tv ile ilgili görsel sonucu

Dizi konusu ve karakteriyle her şeye açık. Her an herşey olabilir, olan herşey olmamış olabilir, her şey aslında hiçbir şey olabilir. Bu yüzden Legion her kesime hitap etmeyen bir yapım. Diğer “tüm” çizgi roman dizileri gibi aksiyonlu, dövüşlü, aşklı falan değil. Tamamıyla farklı bir yapım. Ancak yine de herkesin 1 bölüm şans vermesini tavsiye ediyorum.

Dizinin sahip olduğu ve kuvvetle muhtemel olacağı felsefi derinliğin yüksek olmasını bekliyorum. Tabii güzel sanatsal sahnelerinin,başarılı oyunculukların, belki iyi diyologların ve cidden “tutarsız” ve anlamsız bir Legion karakterinin olmasını ümit ediyorum, oldu da, olacaktır da.

Diğer çoğu yapımın aksine 8 bölüm sürecek Legion sezon finali veya finali olduğunda hiçbir şey anlatmamış olabilir, çok şey anlatmış olabilir, anlattığı her şey yalan olabilir.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.