• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right The Lego Batman Movie Yönetmeninden Nightwing Filmi Geliyor

ÇİZGİ ROMAN

The Lego Batman Movie Yönetmeninden Nightwing Filmi Geliyor

R.ist.T.O. 25 Şubat 2017


Background
share close

Bazıları için son zamanların en başarılı Batman, DC filmi olarak anılan The Lego Batman Movie’yi izlediniz mi?

Belli başlı şeyler (The Lego Batman Movie’nin alaycı bir komedi, animasyon ve bir Lego filmi olması gibi) göz ardı edildiğinde yukarıda belirttiğim görüş çok da yanlış bir kanı olmayabilir. DCEU ile iglili iyi veya kötü eleştiriler, yorumlar yapmayacağım bu yazımda yanlızca The Lego Batman Movie’nin yönetmeni Chris McKay’in Warner Bros. ve DC için bir Nightwing filmi çekme hazırlığında olduğu bilgisini aktarmak istiyorum.

Bu konuda çeşitli yorumlar var. Warner Bros ve DC’nin DCEU’yu daha Gotham ve Batman odaklı bir evran haline getirmeye çalıştığı, Ben Affleck’in Batman’i bırakması durumunda yerini alabilecek bir karaktere şimdiden hazırlık yapıldığı vs…geekstra_nightwing (2)Fakat dediğim gibi bu yazımda yorum yapmayacağım. Chirs McKay’in kariyerine baktığımızda yönetmenlik geçmişinin tamamen animasyon olduğu ve ilk uzun metraj animasyonu da The Lego Batman Movie olduğu görülüyor.

McKay ile ilgili öne çıkan bir diğer şey de tüm geçmişinin komediye dayalı olması. Bu Nightwing’in biraz daha gayri ciddi bir tavırda çekileceği anlamına mı geliyor? Zira DCEU’nun aşırı ciddiyeti… yok, DCEU yorumu yok! Ehem…

Açıkçası Dick Grayson belkide Bat ailesinin en optimistik ve cana yakın üyesi. Bir kahraman olmanın yalnızca bir görev olarak işlevi değil bir umut simgesi olarak konumunu da en iyi anlayan ve yansıtan bir karakter. Aynı zamanda kahraman olmanın heyecanı ve mutluluğunu da en çok hisseden kişi.

Belki de Nightwing filmi DCEU filmlerinde eksik bulduğumuz eğlence ve keyif faktörünü yaşatan bir film olabilir. Gerçi DCEU’nun 2020’ye kadarki film çizelgesi dolu görünüyor bu da Nightwing’in en erken 2019-2020 gibi vizyona gireceği anlamına geliyor.

O zamana kadar kim bilir bu filmin başına neler gelecek…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.