• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Wonder Woman Filminin Kötüsü Açıklandı Mı?

ÇİZGİ ROMAN

Wonder Woman Filminin Kötüsü Açıklandı Mı?

R.ist.T.O. 12 Ocak 2017


Background
share close

Erkeklerin dünyasındaki çatışmalara bir son vermek üzere bir Amazon yeniden aramıza döndüğünde ilk büyük savaş, Birinci Dünya Savaşı ufuktaydı…

Fakat söylentilere göre tek cephe Birinci Dünya Savaşı değil (teknik olarak zaten Dünya Savaşı olması sebebiyle Birinci Dünya Savaşının da birçok cephesi var) ve tüm bu kargaşanın arasında Wonder Woman bir de Ares ile yüzleşmek zorunda.

Söylentileri de spoiler olarak değerlendirenler, sizin için bundan sonrası spoiler içerebilir…

 

 

 

 

Bu söylenti bir Fransız dergisi olan Stuido CineLive’dan geliyor ve kesinlikle doğrulanmış değil fakat yayımladıkları yazının içeriği şöylegeekstra_wonder-woman_ares

“Savaş, insanlığı yok edebilecek zehirli bir gazın icadına yol açtı. Bu icat savaş tanrısı Ares’in ilgisini çekti. Babası Zeus tarafından yaratılmış insanlığa karşı kıskançlık ve nefret duyan Ares (Ares ve Amazonların savaşı sırasında Amazonlara yardım eden Zeus, oğlu Ares tarafından öldürüldü) …

Zeus neden Amazonları yarattı? Çünkü Zeus’un insanlığı kendi imajına göre yaratmış olmasını kıskandı ve Ares insanlığın birbirine düşerek savaşmalarına ve birbirlerini öldürmelerine neden oldu. İnsanlığı yeniden barışa yöneltmek için Zeus Amazonları yarattı fakat Ares onları da köleleştirdi. Zeus’un yardımıyla Ares’e karşı ayaklanan Amazonların savaşı sırasında Zeus Ares tarafından öldürülür. Amazonlar Thymyscira’yı keşfeder ve buraya sığınarak Diana’yı yetiştirir.”

Açıkçası olabilitesi yok değil. Wonder Woman’ın çizgi romanlarında böyle bir konu işlendi mi bilmiyorum fakat Wonder Woman’ın orijin hikayesi o kadar çok değişti ki şuanda canon olan hikaye hangisi bilmiyorum.

Eğer yukarıdaki söylenti ve yazı doğruysa benim tahminim Diana’nın kilden yapıldığı orijin yerine Zeus’un kızı olduğu orijini kullanıyor olabilirler gibi geldi.

Bu arada yazıda yukarıda bahsedilen ve fragmanlarda da gördüğümüz tehlikeli gazın bir Osmanlı üssünden Steve Trevor tarafından çalındığı ifade ediliyor.

Allen Einber ve Geoff Johns tarafından yazılan senaryo Patty Jenkins’in yönetmenliği ile Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, Lucy Davis, Danny Huston, Elena Anaya, Saïd Taghmaoui, Ewen Bremner, Lisa Loven Kongsli ve David Thewlis gibi isimler tarafından canlandırılacak.

Wonder Woman 2 Haziran’da vizyona giriyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.