Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Liste] 2016’nın En İyi Dizileri

2016’ı bitirdik. Geriye dönük bir değerlendirme yapmanın vakti geldi, geçiyor bile. 2016’nın en iyi dizilerileri bence bunlar.

Çok net bir dizi zevkim olduğu söylenemez genelde önüme gelen her şeyi katlanabildiğim sürece izliyor beğeneceğimi düşündüğüm faka fazlasıyla ağır olacağını hayal ettiğim dizilerden de belki haksızlık ederek koşarak kaçıyorum (The Night Of, The Leftovers, Six Feet Under bunlardan yalnızca birkaçı). Tabii izlenecekler listesine alıp henüz fırsat bulamadığım için izleyemediklerim de var (The Young Pope, People vs OJ Simpson, 3% gibi)

Fakat belki bazılarınız ne düşündüğümü bilmek ve okumak ister diyerek kendimce bir liste yaptım. Belli bir sıralaması yok, türe bağlı değil ve standardize edilmiş kriterlere göre değerlendirilmiş değiller. Aralarında bu sene başlayan diziler de, devam eden diziler de var. Çok beğenilen ve çok başarılı diziler şu veya bu sebepten listede yer almaya bilir. Dizi başlıklarını derledikten sonra listenin olduğundan daha da uzamaması için sonrasında aklıma gelenleri listeye eklemedim.

Bu kadar açıklama yeter. Başlayalım.

Önceki1 - 11Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Comments to [Liste] 2016’nın En İyi Dizileri

 • Listenin çoğuna katılmakla beraber merak ettiğim bir konu var. 2016 yılı dizileri konuşulurken neredeyse kimse Preacher’dan bahsetmiyor. Bence yılın en iyi dizilerinden biriydi.Preacher dizisinin bu kadar underrated olma sebebi sizce nedir?

  SORCERERSUPREME 3 Ocak 2017 17:19 Cevapla
  • aslında bu listede olabilecek bir diziydi Preacher bence de ama aklıma gelmemiş yazıyı yazarken.
   Preacher zor bir dizi bence. konuyla ilgili az çok fikri olan birisi için taşlar yerine oturuyor ama konteksti olmayan biri için David Lynch filmi gibi gelmiş olabilir bence.
   Dizinin yeni başlayanlar için zor olabileceğini düşündüğüm bir başka sebep ise (daha önce preacher hakkında hiç bir şey bilmeyen ortalama bir izleyici için böyle olabileceğini düşünüyorum) dizinin baştan izleyicinin çapa atabileceği karizmatik veya empatik veya kendine benzer veya komik bir karakter sunmuyor olması. Preacher karakterlerin bu saydığım özellikten yoksun olduğunu söylemiyorum tabii ki, ama çok katmanlı karakterler olduklarından izleyicinin o karakterlere bağlanması için biraz karakterleri tanıması gerekiyor ve dizinin genelinde dominant olan garip ve olağan üstü hava insanı rahatsız etmeye ve “başka dünya” hissi vermek için o kadar çok çalışıyor ki diziye karşı doğal bir sevgi oluşumu zor olmuş olabilir.

   Sabır ve biraz çaba isteyen bir dizi. Kirpi sevmek gibi 🙂

   R.ist.T.O. 3 Ocak 2017 17:37 Cevapla
   • Evet, özellikle kaynak materyal hakkında bilgisi olmayan bir kişi için zor bir dizi olabilir. Dizinin kendine has bir havası var. Uzun zamandır bu kadar özgün atmosfer oluşturabilen bir dizi izlediğimi hatırlamıyorum. İzlerken mizahıya, doğa üstü olaylarıyla bana sürekli Twin Peaks’i hatırlattı.Tarzını sevmeyene birşey diyemem, dizi itici gelebilir ama seven biri için gerçekten çok iyi bir yapımdı. Bu arada balkon keyfinde Preacher 1.sezona da yer vermenizi veya ayrıca sezon incelemesi yapmanızı da isterim.

    SORCERERSUPREME 3 Ocak 2017 21:32 Cevapla
 • Baba PREACHER en iyi dizi bak taşak geçmiyorum harbi en iyi dizi. 2016 nın değil, direk en iyi dizi. Abi sen karizmatik karakter yok demişsin ulan preacher var ya işte, komik karakterde cassidy. Garip ve olağan üstü havada zaten asıl en iyi olma nedeni

  Cagatay C 6 Ocak 2017 17:35 Cevapla
 • The Young Pope da efsane olmuş, zaten paolo sorrentino abimiz cekmis tam bir sanat eseri bence herkese tavsiye ederim.

  Cagatay C 17 Ocak 2017 17:13 Cevapla
 • Dizi ,dizi değil papa virali sanki amınakoyayim

  Cagatay C 20 Ocak 2017 15:21 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Neil Gaiman’dan Yeni Diziler Geliyor!

Neil Gaiman’ın yeni Stephen King olma yolunda (hikayelerinin televizyon ve filme uyarlanması konusunda yapıyorum bu...

David Bowie’nin Labyrinth Filmi Yeniden Çekiliyor…

Daha efsane müzisyen David Bowie hayatını kaybedeli 1 ay bile geçmedi ama hemen Hollywood akbabalığına...

Kapat