• Home
  • keyboard_arrow_right MANGA
  • keyboard_arrow_right ANİME
  • keyboard_arrow_right Boku No Hero Academia’nın İkinci Sezonu Başladı!

MANGA

Boku No Hero Academia’nın İkinci Sezonu Başladı!

Claymore 1 Nisan 2017


Background
share close

İlk defa Temmuz 2015’te Shonen Jump’ta haftalık olarak yayımlanmaya başlanan Boku No Hero Academia‘nın nam-ı diğer Kahramanlık Akademim‘in animesinin ikinci sezonu bugün itibariyle başladı. Kohei Horikoşi tarafından yaratılan ve 2016 sonunda anime olarak da yayınlanmaya başlanan seri 2016’nın en popüler serileri arasındaydı.

İnsanların büyük çoğunluğu “Özgünlük” adı verilen çeşitli güçlere sahiptir. Ancak herkes bu gücünü iyilik adına kullanmaz ve sonunda kahramanlık en popüler meslek haline gelir. Özgünlüğüne kavuşamamış ve çocukluğundan beri kahramanlara hayranlık duyan Midoriya İzuku’nun, bir gün kahramanların en güçlüsü olan All Might ile yolları kesişir ve kendini her zaman hayalini kurduğu kahramanların dünyasının içinde bulur.

Hem mangasını hem animesini ayrı ayrı severek takip ettiğim serinin ikinci sezonu, Spor Festivali Arkı ile başlıyor. İlk sezon gibi aksiyonu, eğlencesi ve dramı tadında hazırlanmış, gümbür gümbür bir ikinci sezon bekliyorum şahsen. İkinci sezonun fragmanlarını hala görmediyseniz ya da ikinci sezona izlemeye başlamadan biraz daha gaza ihtiyacınız varsa sizi böyle alalım.

Avatar
Yazar

Claymore

Kral’ın Takvimi’ne göre 490 yılında Quel’Thalas’ta bir elf olarak dünyaya geldi. 632 yılında Arthas’ın Scourge’ünün Quel’Thalas’ı işgali sırasında Sunwell’i savunurken hayatını kaybetti. 639 yılında Arthas tarafından Eastern Plaguelands’ta bir death knight olarak tekrar diriltildi ve onun için savaşmaya başladı. Silah arkadaşı Darion Morgraine’in başlattığı isyana katılarak Arthas’ın boyunduruğundan kurtuldu ve Horde’a katıldı. Daha sonra Lonca’yı kurdu. Hemi, Arha ve Rhathas ile sayısız savaşa katıldı. Şu an lideri olduğu Death Knight birliği Knights of the Ebon Blade’nin kalesi Acherus’ta yaşıyor. Simyacılık ve otacılık ile geçimini sağlıyor ve kitap yazmaya devam ediyor.

list Arşiv

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.