• Home
  • keyboard_arrow_right AVENGERS: INFINITY WAR
  • keyboard_arrow_right AVENGERS: INFINITY WAR Fragmanı Sonrasında Kafalarda Oluşan 4 Soru ve Cevapları!

AVENGERS: INFINITY WAR

AVENGERS: INFINITY WAR Fragmanı Sonrasında Kafalarda Oluşan 4 Soru ve Cevapları!

unratedlogician 2 Aralık 2017


Background
share close

Marvel inadından vazgeçip, Avengers: Infinity War fragmanını sonunda geçtiğimiz gün yayımlamıştı. Biz de 147 kere izledikten sonra üzerinden biraz fikir yürütmeye, tahminlerde bulunmaya karar verdik. Fragmana son bir kez daha bakıp(çünkü neden bakmayalım), vakit kaybetmeden direkt sorulara ve onlara yönelik teorilerimize geçelim. (Fragmanın kapsamlı değerlendirmesini önümüzdeki günlerde çıkacak olan podcastimizde bulabilirsiniz.)

1) Asgard’lıların gemisinde ne oldu ve Banner nasıl dünyaya geldi?

Ragnarok’un sonundan bildiğimiz gibi Thanos, Thor ve Asgard’lıların bulunduğu gemiye bir çıkarma yapacak. Fragmanda gördüğümüz cesetler resmi olarak Asgard’lılara ait. Yerde yatan birisinin dövmesi Ragnarok’ta gördüğümüz bir Asgard’lı ile eşleşiyor.

walkın'

adass

Thanos’un kıyımı sonrası Asgard’lıların çaresi kalmıyor pek. Banner’ı dünyaya ve Sanctum Sanctorum’a Doctor Strange ve Avengers’ı Thanos hakkında uyarması için Loki gönderiyor Space Stone ile. Thor Thanos ile kapışıp kaybediyor, Loki son bir gayret ile Thor’u da uzay boşluğuna yolluyor. Daha sonra Loki gözleri yaşlı bir şekilde taşı Thanos’a, hayatta kalan Asgard’lıların hayatını bağışlaması için sunuyor. Thanos kabul ediyor.

lokı

sonsuzluk tası

2) Filmde Wakanda’nın rolü ne?

Soul Stone Wakanda’da. Büyük ihtimalle Wakanda savaşı da filmin ortalarına denk geliyor, Civil War’daki havaalanı sahnesi gibi.

hurraaa

Iron Man-Spidey-Doctor Strange-GOTG-Thor Thanos ile kapışırken, Cap-Bucky-Falcon-Black Widow-War Machine-Hulk-Black Panther Wakanda’yı savunuyor. Cap tarafı savaşı kazanıyor fakat Iron Man tarafı kaybediyor. İDDİALI TAHMİN NO 1: BÜTÜN KAHRAMANLARI BİR ARAYA TOPLAYACAK OLAN SON SAVAŞ BU FRAGMANDA GÖSTERİLMEMİŞ BİR YERDE GEÇECEK.

money shot

spidey-thanos

iron man - thanos

perisan tony
3) Hulkbuster?

hulkbuster

Hulkbuster’ın içinde kesinlikle ya Bruce Banner ya da Black Panther’in kız kardeşi Shuri var. Fragmanda Banner’ı zırh üzerinde çalışırken zaten görüyoruz.

bruce-natasha

Ayrıca Hulkbuster ve Hulk aynı karede hiç yer almıyor. Falcon’un açısından gördüğümüz savaş alanında Hulkbuster var fakat Hulk yok. Ekibin kameraya karşı koştuğu son sahnede de Hulk var, Hulkbuster yok. Benim oyum Banner’dan yana fakat o olmazsa kesinlikle Shuri. Savaşın ortasında Hulkbuster’ın içinden zırhı parçalayarak çıkan bir Hulk görmek harika olmaz mıydı?

kus bakısı

4) Vision’a ne olacak?

Vision ile Wanda gözlerden uzak bir şekilde kaçak hayatı yaşarken Black Order tarafından bulunacaklar.

human vision

Thanos Vision’ı öldürmeyecek, Mind Stone ile etkisi altına alıp Avengers’a karşı savaştırmayı planlayacak. Vision’ı Wanda etkisiz hale getirmek zorunda kalacak, belki de öldürecek. İDDİALI TAHMİN NO 2: WANDA VISION’IN ÖLÜMÜ İLE DELİRİP, GERÇEKLİK TAŞININ DA YARDIMI İLE THANOS İLE OLAN SON SAVAŞTA GERÇEKLİĞİ DEĞİŞTİRECEK. Avengers 4’un da büyük çoğunluğunun bu alternatif gerçeklikte geçeceğini düşünüyorum.

vision by by stone

Böylelikle Infinity War teorilerinin sonuna geldik, şimdilik. Siz ne düşünüyorsunuz? Katılıyor musunuz? Sizin teorilerileriniz neler?

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza katılabilir, bizi FacebookTwitter ve Instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz.

Etiketler: .

Yazar

unratedlogician

Mantık arayışı için çıktığı yolda anlamsızlığı benimsemiş, sevmiş ve kucaklamıştır; biraz okur, biraz izler, biraz da yazar. Şu sıralar pek başka bir şey yaptığı da söylenemez, sanırım.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.