Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Captain Marvel Filmi Yönetmenini, Pardon, Yönetmenlerini Buldu!

Variety’nin haberine göre Marvel sonunda Captain Marvel filmini yönetecek kişiyi, veya bu durumda, kişileri buldu. 2015 yapımı Mississippi Grind filminin de yönetmen ikilisi olan Anna Boden ve Ryan Fleck, Carol Danvers’ın hikayesini anlatacak kişiler olarak seçildi.

Marvel’ın takım çalışmasına verdiği önemi de gösteren bir hamle diyebiliriz sanırım buna. Bildiğimiz gibi Russo kardeşler Captain America Winter Soldier ile Civil War’u yönetmişlerdi ve Avengers Infinity War ile Avengers 4’ü yönetecekler. Bunun yanında bu filmlerin yazarlığını da Christopher Markus ile Stephen McFeely ikilisi üstleniyor. Marvel şimdiye kadar bu ikili çalışmalardan memnun olacak ki, bu yöntemi sürdürmeye kararlı. Ayrıca bu haberin de ana konusu olan Captain Marvel filmini, ilk Guardians of the Galaxy filminin de yazar ekibinde olan Nicole Perlman ve Meg LeFauve ikilisi yazıyor.

1200

Bu seçimin bir diğer yönü daha vardı. Bildiğimiz gibi işin karşı tarafındaki sinematik evrende, Wonder Woman filmini yönetmesi için DCEU bir kadın yönetmene(Patty Jenkins) görev vermişti. Bunun üzerine, MCU’nun da ilk kadın yönetmen seçimini Captain Marvel filmi ile yapacağı söyleniyordu. Marvel, Captain Marvel filmi için bir kadın yönetmen seçti, evet. Fakat bununla da kalmadı. Yanına bir de erkek yönetmen ekledi. Bir taşla iki kuş, iki taşla bir kuş, iki taşla iki kuş, neyse.

Tabii bu işin şakası. Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisi uzun zamandır filmlerde beraber çalışıyorlar. İkili taa üniversite yıllarında tanışmış, sevgili olmuş ve beraber film yönetmeye karar vermişler. Bunca senedir böyle bir birlikteliği yönetmek de kolay iş değildir diye sanıyorum, takdir etmek gerek. Artık, bir yönetmen koltuğunda kocasınlar diyor ve yeni filmlerinde de kendilerine başarılar diliyoruz.

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Hannibal 3. Sezon Karakter Posterleri

Bryan Fuller'in başyapıtı Hannibal 3. sezonu ile 4 Haziran'da ekranlara dönüyor. Müthiş 2 sezonun ardından...

Geek&Drink 04: En İyi 20 Dizi (2/3)

Geek'n'Drink 4. Bölüm! "En iyi 20 Dizi" konulu Geek & Drink toplaşmamıza devam ediyoruz! Artık...

Kapat