Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Scott Derrikson Doctor Strange 2 İçin Olasılıklar Sınırsız Diyor

Doctor Strange bazıları için çok keyifli bir filmdi, bazılarının da pek beklentisini karşılamayan bir popcorn filmi olarak anılıyor. Şahsen, Inception görsel efektlerinden biraz sıkıldım. Ayrıca farklı boyut ve evrenlere dokunan bir hikayenin “sen bana yalan söyledin” temasının altında ezilmiş olmasına üzüldüm fakat yine de keyifli bir film olduğunu düşünüyorum.

Filmin devamının çekilmesi kaçınılmaz ve ComingSoon, yönetmen Scott Derrikson’a Doctor Strange’in çizgi romanlarına değinerek Dracula gibi düşmanlar görüp göremeyeceğimizi sormuş.

Ben hiçbir şeyi olasılık dışı bırakmak istemem… 80’lerde çizgi romanların çizdiği yol da kesinlikle bu yöndeydi fakat aynı zamanda bu dönemin Doctor Strange’in en zayıf dönemi olduğunu düşünüyorum. İlk filmde temellerini attığımız alternatif boyutlar ve çoklu evren zaten filme sonsuz olasılık sunuyor. Söylemek istediğim şey bu unsurları kesinlikle es geçmeyeceğimiz ve ilk filmden daha az inovatif bir film çekmeyeceğimiz. Çizgi romanlar, özellikle Lee/Ditko yapımları sürekli daha garip ve bilinmezin peşinde koşarak zarfı genişlettiler. Bu trend günümüzde de devam ediyor ve bu harika bir şey. Kısacası Doctor Strange ile her şey mümkün. Hiçbir şey olasılık dışı değil.

geekstra_doctor strange (1)Sorunun doğrudan Darcula ile ilgili sorulduğu göz önüne alındığında bu cevap, gelecekte Dracula’lı bir Doctor Strange görmeyeceğimizi neredeyse garantiliyor gibi.

Hele hele Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War sonrası MCU’nun çehresinde büyük değişimler bekliyoruz. MCU’nun kozmik ve mitolojik zarfı genişleyecek ve artık resmen MCU’nun bir parçası olan (ve her iki filmde de yer alacak olan) Doctor Strange’in varlığı işlerin daha da büyüyebileceğini gösteriyor. Bu filmlerden sonra çok farklı ve bir o kadar da genişlemiş bir MCU bizi bekliyor olacak. Daha büyük, daha çok boyutlu bir MCU tanımlandıktan sonra Doctor Strange 2 için çok geniş bir oyun sahası hazır olacağa benziyor.

Benedict Cumberbatch’in canlandıracağı Doctor Strange’i tahmin edilmez, ilginç hatta absürt ortam ve durumlarda görmeyi diliyorum.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Star Wars Spin-off’u Darth Vader Filmi Mi Olacak?!

Aslında Disney/Lucasfilm, Star Wars serisinden bağımsız bir hikaye anlatacak spin-off filminin yönetmen ve yazarını geçen...

[Fragman] FRANK

Michael Fassbender’ın yüzünü neredeyse hiç görmeyeceğiniz bir Michael Fassbender filmi görmek istermiydiniz? Belkide cevabınız hayır...

Kapat