Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

The Vanishing of Ethan Carter – Sherlock Holmes Sever Oyuncuları Buraya Alalım

Bugün 2014 yılından, oynama fırsatını yeni bulduğum The Vanishing of Ethan Carter oyunu hakkında konuşmak için sabırsızlanıyorum. Polonyalı bağımsız oyun şirketi The Astronauts’un çıkardığı bu oyun insanı ilk saniyesinden son saniyesine kadar kendine bağlamayı çok biliyor. Oyunu oynarken bugüne kadar nasıl bu oyuna rastlamamışım, nasıl oynamamışım diye kendime kızmadan edemedim.

Paul Prospero isimli dedektifi canlandırdığımız bu oyunda, Sherlock dizisini çok seven bir insan olarak kendimi S.Holmes gibi hissettim. Oyunda Red Creek Valley ve Ethan Carter’ın sırrını çözmeye çalışıyoruz. Oyun, kendini diğer oyunlardan farklı yapan en önemli ve güzel özelliğini daha başlarken bize sunuyor. Başlarken karşımıza çıkan “Bu oyun elinizden tutmayacak” yazısı oyuncuda nasıl bir tecrübe uyandıracağına dair bir merak uyandırıyor.01

Ethan Carter isimli çocuğun hikayesinin anlatıldığı bu oyunda, hayal gücü ile oluşturduğu Sleeper isimli ruh, Carter’ın ailesine zor zamanlar yaşatır. Aile bu ruhtan kurtulmak için Ethan Carter’ı kurban etmeye karar verir. Ethan ise çözümü kaçmakta bulur. Biz de Paul isimli dedektifi yönetirken, bu olayların sonrasında neler olduğunu çözmek için Red Creek Valley isimli kasabaya geliyoruz ve maceraya başlıyoruz.

“Bu oyun elinizden tutmayacak”

Oyun elimizden tutmadığı için detayları kaçırmamaya çalışırken buluyoruz kendimizi. Sherlock gibi her detaydan bir şeye ulaşmaya çalışken tek fark, yanımızda Watson yok. Bu sürükleyici macerayı tek başımıza ve Sherlock gibi düşünerek çözmek zorundayız. Yolumuza başladığımızda gördüğümüz cesetler ve boş evlerdeki notlar oyuncuya gerçek bir dedektif hissi yaşatmayı başarıyor. Aynı zamanda oyunu birinci şahıs gözünden oynuyor oluşumuz etkiyi bir hayli artırıyor.

02Oyun hakkında spoiler vermek istemediğim için hikayesinden daha fazla bahsetmeden, oyunu diğer yönleriyle de övmek gerekiyor. Sunduğu atmosfer ve grafikleri oyuncuyu bütün muhteşemliği ile kendi içine almayı biliyor. Oyuna özel yapılmış müzikler de cabası.

Sonuç olarak Sherlock Holmes ve benzeri dedektif hikayeleri sever bir oyuncu iseniz bu oyunu oynamamak hayatınızda büyük kayıp olacaktır. Bu büyüleyici atmosferde, yardım almadan tek başınıza kendinizi Sherlock gibi hissedip bir olay da siz çözmek istemez misiniz?

Yazar: emnozcy


Comments to The Vanishing of Ethan Carter – Sherlock Holmes Sever Oyuncuları Buraya Alalım

  • Gerçekten başarılı bir oyun. Sherlock hayranı bir insan olarak baş karakteri kendi his ve düşüncelerime göre yönlendirebilmek güzel ve etkili bir deneyim sundu bana. Yazar arkadaşın eline sağlık. Bu kadar az spoilerla bu kadar etkili anlatabilmek ve böyle oyunlara dikkat çekmesi gayet hoş olmuş.

    Erhan 8 Aralık 2017 15:43 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
ABC 2016-2017 Sezonu Dizi Listesini Duyurdu

Fox’un ardından ABC’de 2016-2017 dizi listesini duyurdu. 2016-2017 Sonbahar dizi programı şöyle: Pazartesi Conviction (Yeni)...

Yeni Thunderbolts Serisi?!?!?!?!

Marvel “Injustice, Like Lightning…” metni ve yeni bir karakteri tanıtan bir görsel yayımladı. Marvel hayranları...

Kapat