• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right PLAYSTATION
  • keyboard_arrow_right Square Enix’ten The Avengers Oyunu Geliyor

OYUN

Square Enix’ten The Avengers Oyunu Geliyor

ExOblivione 30 Ocak 2017


Background
share close

Selam gençler!

Geçtiğimiz hafta Square Enix yeni bir duyuru yapacağını duyurmuştu. Hatta Nintendo Switch’i  bekleyen oyuncular acaba Square Enix yeni bir oyun duyurusu mu yapacak konsola diye heyecanlanmıştı.

Lakin gelen duyuru çok daha şaşırtıcı ve beklenmedik bir oyunu ve işbirlikteliğini ortaya çıkardı.

Square Enix ve Marvel güçlerini birleştirerek uzun soluklu bir ortaklığa girdiklerini duyurdu. Şu an için üzerinde çalışılan ilk oyun olan The Avengers Project ile başlayacak bu uzun soluklu ve birden farklı oyunu kapsayan ortaklık ile oyunculara Avengers evreninden bütün karakterler, mekanlar ve unutulmaz anları yaşayabilecekleri özgün bir hikaye sunulacak.

avengersproject

Bu ortaklık kapsamında oyun dünyasının efsanevi karakteri Lara Croft’a yakışacak harika bir dönüş oyunu olan Tomb Raider ve devamı Rise of the Tomb Raider’ı geliştiren Crystal Dynamics ve özellikle Deus Ex serileri ile tanınan Eidos Montreal stüdyosu The Avengers projesinde beraber çalışacaklar.

Duyuru ile beraber bir de video yayınlandı.

Benim fikrimi soracak olursanız, Crystal Dynamics’in oyun yapım gücünü böyle büyük bir projeye harcayacak olması biraz canımı sıktı. Zira kendilerinden yeni bir Tomb Raider oyunu görmeyi tercih ederdim. Umarım böyle olmaz ve yeni bir Tomb Raider oyunu daha görürüz kendilerinden.

Avengers projesinin nasıl olacağı ise ayrı merak konusu. Umarım Disney İnfinity gibi böyle oyuncaklı falan bir oyun yapmaya kalkmazlar. Yapılan duyurudan sanki MMO kokusu da almadım dersem yalan olur. Şahsen adam gibi bir 3.şahıs kameralı Batman Arkham Asylum serisi tadında Avengers oyunu görmek keyifli olurdu.

Yine de işin içinde Square Enix olunca insanın aklına türlü türlü kötü şey geliyor. Sonuçta para kazanmak birinci amaç ve büyük ihtimalle yan oyun olarak bir dolu mobil çer çöp de çıkartacaklardır.

Biz bu oyunu radarımıza aldık. Yeni detayları merakla bekliyor ve yakından takip ediyor olacağız.

Hadin.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.