Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

The Game Awards 2017 – Özet, Duyurular, Ödüller

Geoff Keighley‘nin attığı taş, başlar yarmaya devam ediyor. Dört sene önce Spike‘ın oyun ödüllerinde sunucu olmayı bırakıp kendi oyun ödülleri törenini yaratan Kanadalı oyun eleştirmeni ve sunucu, geçen seneki şovunun yalnızca başlangıç olduğunu bu sene kanıtlamış oldu.

The Game Awards‘un, geçtiğimiz sene oyun dünyasının en prestijli şovu olup olmadığı tartışılmıştı. Bu sene artık böyle bir tartışmaya yer bırakmayacak bir hale geldi TGA. Milyonların izlediği on-line yayın, Youtube, Twitch, Steam ve konsollardaki platformlar dahil olmak üzere pek çok kanal üzerinden canlı yayınlandı. Geçen seneki gibi, bu sene de Los Angeles’taki Microsoft Arena’da düzenlenen The Game Awards, profesyonel sunumuyla, on dokuz yeni oyun trailerı (sekizi tamamen yeni duyuru) ve yıldızlar geçidi gibi misafirleriyle oyun dünyasını bir araya getirdi. The Game Awards’ta bu sene ilk defa, Star Wars: The Old Republic’in müziklerini hazırlayan Edward Trybek yönetiminde bir canlı orkestra vardı. TGA Orkestrası’na gece boyunca çeşitli müzisyenlerin de dahil olmasıyla şov, bambaşka bir boyut kazandı.

Şov boyunca Twitch üzerinden ödülleri tahmin edebiliyordunuz ve şov sonunda ödülleri en çok doğru tahmin eden kanal TGA tarafından ödüllendirildi. Buna ek olarak TGA sırasında Steam üzerinden canlı izleyenler, ödüllere aday olan oyunlardan bazılarına ücretsiz sahip oldu ve şov sırasında Sydnee Goodman sunumuyla eBay üzerinde beş farklı oyun aksesuarı ve ekipmanında büyük indirimler yapıldı.

 


Ödüllere ve duyurulara geçmeden önce A Way Out‘un yapımcısı Josef Fares‘ten bahsetmem lazım. 2014 yılında, ilk TGA’da “Hazelight” kod adlı bir oyunda çalıştıklarından bahsetmişti. Bildiğiniz üzere, bu yıl E3’te o oyunun “A Way Out” ismini aldığını öğrenmiş ve yayınlanan trailer sonrasında epey heyecanlanmıştık. Josef Fares bu yıl, Hazelight isimli stüdyosundan yeni bir trailer getirmişti, fakat öncesinde söyleyecekleri vardı. Hiperaktif tavırlarıyla kısa sürede mikrofona yapışıp TGA’nın ne kadar muazzam bir şey olduğu üzerine konuşmaya başladı. Bağırdı, çağırdı ve küfür etmek için izin istedi. Sonrasında kameraya dönüp “Oscar ödülleri gidip kendini becermeli, asıl mevzu bu dostum!” diye bağırdı. Burada da durmayıp konuşmaya devam etti, “Oscarları si.eyim!” diye bağırıp kameraya kocaman bir nah çekti. Geoff Keighley’nin yönlendirmesiyle oyunu hakkında konuşmaya dönüp şu sözleri sarf etti: “Bütün dünya bana oyunumun b.k gibi olduğunu söylese bile onlara yanıldıklarını söylerim. İşte oyunuma bu kadar güveniyorum. Size söylüyorum, bu oyunu baştan sona oynarsanız sevmemeniz imkansız, İMKANSIZ!” Bütün salon kahkaha atarken Josef Fares herkesten daha çok eğleniyor gibiydi ve bir noktaya değinmeden geçmek istemedi belli ki. “A Way Out”, EA Originals bünyesinde yayınlanacak bir oyun olduğundan EA hakkında söyleyecekleri oldukça risk taşıyordu ama yine de umursamaz fakat samimi bir tavırla mikrofonu kavrayıp içini döktü: “Öncelikle söylemem gerek ki EA, bana oldukça iyi davrandı. Ekibimin maaşlarının yüzde yüzünü EA ödüyor. Ve son zamanlarda bazı kararlarıyla gündeme geldiler. Bu konuda şunu söylemem lazım, ki başka bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum: İnanın bana, tüm yayıncılar bazen karar verirken sı.arlar. EA’e de olan buydu.” Josef Fares’in konuşması şimdiden internette meme’lere malzeme olmuş durumda. A Way Out, 23 Mart 2018’de PS4, XBOX ONE ve PC için yayınlacak.

Josef Fares, microtransactionlar konusuna değinen tek kişi de değildi ayrıca. En iyi Aksiyon Ödülü dalında sunuculuğu üstlenen oyuncu Zachary Levi, zarfı açarken kredi kartını çıkartıp bir microtransaction şakası yapmayı ihmal etmedi. Ki TGA gibi büyük bir olayda bu tarz cesur eleştirileri görmek çok hoştu.

Önceki1 - 13Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Mr. Robot 2. Sezon Fragmanı

Sanırım aramızda Mr. Robot’un ikinci sezonunu beklemeyenimiz yok. Eğer bizi takip edip Mr. Robot dizisini...

WATCH DOGS SEN NE ÇOK DEĞİŞMİŞSİN YAHU!

Yok yok bu Ubisoft illa kendine bir laf ettirecek arkadaş. E3 2012'te yaptıkları Watch Dogs...

Kapat