• Home
  • keyboard_arrow_right PODCAST
  • keyboard_arrow_right UYGULAMA
  • keyboard_arrow_right Geekstra Podcastleri Cebinizde!

PODCAST

Geekstra Podcastleri Cebinizde!

Geekstra 7 Ağustos 2017 1


Background
share close

Bazı arkadaşlarımız fark etmiş olabilir. Mümkün mertebe düzenli olarak yapmaya çalıştığımız 4 ayrı podcast yayınımız var.

Kısaca tanıtalım:

gpod_28_geekstra

GPoD: Kafkaesk ve R.ist.T.O.’nun çizgi romanları, dizileri ve güncel gelişmeleri değerlendirdiği geyik muhabbeti.

geek-bakisi

Geek Bakışı: Saygın (aka ExOblivione) ve R.ist.T.O.’nun DVD/BluRay, yeni vizyon filmleri, figürler vb şeyler inceledikleri bir seri.

balkon-keyfi

Balkon Keyfi: Saygın (aka ExOblivione) ve R.ist.T.O.’nun gündelik hayatlarından geek muhabbetlerinin kayda alınmış hali. Bu aralar Game of Thrones ile ilgili muhabbet dönmekte.

geek-n-drink3a

Geek&Drink: Geekstra yazarları olarak biraraya geliyoruz ve her Geek&Drink bölümünde farklı bir başlık üzerinden kendi listlerimizi birbirimizle ve sizlerle paylaşıyoruz. “En İyi 20″ listelerimizi sıralayabilmek için, her tur zar atarak sıramızı belirliyoruz, listemizde bulunan isim, eğer diğerlerinin listesinde de bulunuyorsa onları birer shot içki ile cezalandırıyoruz. Listemizdeki isim kimsede yoksa, cezalandırılan biz olacağız.

Bu aralar sık sık bu podcastlerin telefon/tablet üzerinden nasıl dinlenebileceğini soran arkadaşlarla karşılaşıyoruz. Kısaca anlatalım.

Eğer herhangi bir RSS veya Podcast uygulaması kullanmıyor iseniz direk web sitemizden podcastleri stream etmek (ana sayfadaki player üzerinden veya podcast haberinin içerisinde bulunan oynatıcıdan… play tuşuna bas gitsin) veya indirmek (oynatıcının altındaki download linkine tıklamacalı) suretiyle telefonunuzdan dinleyebilirsiniz.

Eğer bir RSS okuyucu veya Podcast uygulaması aracılığı ile otomatik olarak cebime düşsün istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsniz.

1- iTunes kullanıcılar için:

Eğer mobil cihazınızda itunes kullanıyorsanız aşağıdaki adresi kopyala/yapıştır marifetiyle ekleyin gitsin.

https://www.patreon.com/rss/geekstra?auth=b36c3475bb7d06849f3f86c67cff0ea2

2- Podcast uygulaması kullananlar ve kullanacaklar için:

Ben şahsen Podcast Addict kullanıyorum ama Pocket Casts, Stitcher, DoggCatcher gibi farklı uygulamalar da Appstore ve Google Play’de mevcut. Bu uygulamaların ayarlarında veya ana menülerinde RSS ile podcast ekleme seçenekleri mutlaka bulunur.

geekstra_podcast_02

RSS ekleme seçeneğini seçin ve aşağıdaki feedimizi girin

https://www.patreon.com/rss/geekstra?auth=b36c3475bb7d06849f3f86c67cff0ea2

Artık otomatik olarak tüm podcastlerimiz cihazınıza download edilecektir. Tabii uygulamanızın tazelenme ve indirme sınırlamaları/ayarlarına bağlı olarak.

İsterseniz bu applerin arama/search bölümünde Geekstra’yı aratıp ekleme şansınız da var elbette.

Bir ufak not büyük ihtimalle tüm uygulamalar kendinden “yalnızca WiFi ile indir” seçeneği seçili olarak geliyordur ama ne olur ne olmaz kontrol etmenizde fayda var 3G ile podcast indirdiğiniz için kotanızın bitmesini istemeyiz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip etmeyen bir siz kaldınız. Edin!

Etiketler: .

Önceki Bölüm

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
  1. Faruk on 24 Ağustos 2017

    Merhabalar itunes ile geekstra sayfasını açtığımda en son wonder woman podcasti olduğunu gösteriyor. Verdiğiniz linke tıkladığımda ise appstore sayfası açılıyor ve arama bulunamadı diyor sorunu nasıl düzeltebilirim?

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.