• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ DİZİ
  • keyboard_arrow_right Nostalji Dolu Power Rangers Fragmanı Sizi Çocukluğunuza Götürecek

FİLM

Nostalji Dolu Power Rangers Fragmanı Sizi Çocukluğunuza Götürecek

ExOblivione 24 Mart 2017


Background
share close

Selam gençler! Power Rangers 24 Mart yani bugün itibari ile vizyondaki yerini aldı. Filmi düzenlediğimiz özel ön gösterim etkinliğinde izledik ve oldukça beğendik. Yazarlarımızdan Unratedlogician’ın incelemesini şuradan okuyabilirsiniz.

Takipçilerimiz arasında Power Rangers fanları var mı bilmiyorum ama 90’lı yıllarda ülkemiz televizyonlarına gelen Power Rangers, benim çocukluk dönemimi kaçırdığı için (sevinsem mi üzülsem mi karar veremiyorum) bu serinin bir hayranı sayılmam. Fakat popülaritesi gereği maruz kalmışlığım var kendisine. Ve ana tema müziği dışında o dönem katlanabileceğim bir seri değildi gerçekten.

power-rangers-movie-2017-costumes-mighty-morphin

Süper ucuz dekorlar, oyunculuklar, düşmanlar, efektler ve dövüş sahneleri ile kendine bir yer edinmeyi başarmış olan Power Rangers günümüze kadar gelmeyi başardı. Aşağıda görebileceğiniz video geçmişin Power Rangers temasını, VHS efektleri ile günümüz Power Rangers filmini harika ve içinizdeki çocuğun nostaljisini hareketlendirecek şekilde bir araya getirmiş.

Ayrıca bu fragmanda klasik Go Go Power Rangers tema müziğini filmdekinden daha çok duyacaksınız. Neden bu tarz film uyarlamalarında insanları asıl gaza getirecek, nostaljinin dibine vurduracak olan tema müzikleri daha çok kullanılmaz, anlamak mümkün değil.

Power Rangers, 1984 yılında Japonya’da iş için bulunan Haim Saban tarafından keşfedilmiş ve bu spandeks giymiş, plastikten canavarlarla dövüşen 5 gencin üzerine kurulu diziyi 1993’te Amerika’da gösterime sokmayı başarmış. O günden sonra dünya çapında bir kültürel fenomen halini alan Power Rangers, orijinal karakterlere sadık kalınarak beyaz perdeye uyarlandı. Ülkemizde 24 Mart’ta vizyona girecek filmde benzersiz süper güçleri olan ve dünyayı kurtarmak için güçlerini birleştirmeleri gerektiğini keşfeden beş sıradan lise öğrencisinin macerasını seyredeceğiz.

Go Go Power Rangers!

Hadin

 

Etiketler: .

Önceki Bölüm

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.